Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Банкрутство «Аркади»: 32 будинки скандального забудовника ризикують залишитися без електроенергії

27 будинків ЖК «Патріотика» і «Еврика» та ще п'ять будинків, які обслуговує «Аркада-Житлосервіс», через борги можуть залишитися без електроенергії. Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

«Якщо ситуація не зміниться, постачання електроенергії протягом 90 днів здійснюватиме «Постачальник останньої надії» (ПОН), а вже після зазначеного строку, за відсутності іншого постачальника, подача електроживлення припиниться», – йдеться в повідомленні.

Список будинків, яким постачання електроенергії вже здійснює ПОН:

  • «Верховина» – № 25, вул. С. Русової, 7
  • «Горинь» – № 29, вул. С. Русової, 3-В;
  • «Світязь» – № 30, вул. С. Русової, 5-Б;
  • «Дерибасівській» – № 31, вул. С. Русової, 7-Г;
  • «Полонина» – № 17, вул. Б. Гмирі, 16-А.

«У КМДА також звернулися до компанії «Аркада-Житлосервіс», «Луч-С» і «Управсервісголосієво», які обслуговують будинки ЖК «Патріотика» і «Еврика», з інформацією про те, що їхні рахунки в банку «Аркада» було заблоковано з введенням тимчасової адміністрації», – додали в пресслужбі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сумарно на рахунках компаній заблоковано понад 3 млн грн, які раніше зібрали з мешканців за обслуговування будинків і прибудинкових територій. Водночас несплата за холодне водопостачання сягає 5,5 млн грн. Усе це ставить під загрозу електро- й водопостачання будинків, а також початок у них опалювального сезону.

Контекст. Національний банк України 6 серпня 2020 року відніс банк «Аркада» до категорії проблемних, ввів особливий режим контролю і призначив куратора.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Проблеми з капіталом «Аркади» почалися після втрати головного офісу банку та земельної ділянки в Києві. Цей актив становив майже 27% усіх ресурсів банку – 620 млн грн.

Банк передав ці об'єкти компанії «Будеволюція» як забезпечення боргових зобов'язань за кредитним договором на 260 млн грн. Ринкова вартість офісу оцінюється в 554,8 млн грн, а земельної ділянки – у 65,6 млн грн. Компанія «Будеволюція» пов'язана з банком. Це забудовник ЖК «Патріотика» й «Патріотика на озерах».

На думку ФГВФО, банк «Аркада» мав проблеми з ліквідністю й безкоштовно позбувся свого майна на суму понад 600 млн грн. Це рішення ставить під загрозу інтереси вкладників.

Фонд планує подати новий позов проти «Аркади» та «Будеволюції». Він стосуватиметься визнання недійсним договору іпотеки.

У НБУ запевнили, що виведення банку з ринку жодним чином не пов'язано із затримкою будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика».

У липні минулого року банку «Аркада» дали дозвіл добудувати два будинки в ЖК «Патріотика на озерах». За даними банку, житловий масив «Патріотики на озерах» є географічним продовженням «Патріотики». Масив будується між озерами Тягле й Небреж. ЖК «Патріотика на озерах» має складатися із 43 житлових будинків заввишки 26-27 поверхів, лікарні, трьох шкіл, шести дитячих садочків, двох ТЦ і додаткової інфраструктури.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини