Facebook Pixel

Главі скандального банку «Аркада» загрожує 12 років в'язниці за крадіжку 50 млн грн

Правоохоронці повідомили про підозру у привласненні 50 млн грн президенту банку «Аркада» Костянтину Паливоді, повідомляє пресслужба прокуратури Києва.

Його підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем за ч. 5 ст. 191 КК України. Вона передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у червні 2018 року підозрюваний разом зі спільниками розробив і реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва ЖК «Еврика» та «Патріотика», керуючим яких є банк.

У приміщенні банку «Аркада», а також за місцем проживання підозрюваного та інших осіб тривають обшуки.

Контекст. Національний банк України 6 серпня 2020 року відніс банк «Аркада» до категорії проблемних, ввів особливий режим контролю і призначив куратора.

Проблеми з капіталом «Аркади» почалися після втрати головного офісу банку та земельної ділянки в Києві. Цей актив становив майже 27% усіх ресурсів банку – 620 млн грн.

Банк передав ці об'єкти компанії «Будеволюція» як забезпечення боргових зобов'язань за кредитним договором на 260 млн грн. Ринкова вартість офісу оцінюється у 554,8 млн грн, а земельної ділянки – у 65,6 млн грн. Компанія «Будеволюція» пов'язана з банком. Це забудовник ЖК «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

На думку ФГВФО, банк «Аркада» мав проблеми з ліквідністю і безкоштовно позбувся свого майна на суму понад 600 млн грн. Це рішення ставить під загрозу інтереси вкладників.

Фонд планує подати новий позов проти «Аркади» та «Будеволюціі». Він стосуватиметься визнання недійсним договору іпотеки.

У НБУ запевнили, що виведення банку з ринку жодним чином не пов'язане із затримкою будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика».

У липні минулого року банку «Аркада» дали дозвіл добудувати два будинки в ЖК «Патріотика на озерах». За даними банку, житловий масив «Патріотика на озерах» є географічним продовженням «Патріотики». Масив будується між озерами Тягле та Небреж. ЖК «Патріотика на озерах» має складатися із 43 житлових будинків заввишки 26-27 поверхів, лікарні, трьох шкіл, шести дитячих садочків, двох ТЦ і додаткової інфраструктури.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉