Facebook Pixel

Шанс для новобудов Банку «Аркада»: що буде з проблемними об'єктами

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Скриншот презентації ЖК «Еврика»

Скриншот презентації ЖК «Еврика»

ЖК «Еврика» в Голосіївському районі та ЖК «Патріотика» в Дарницькому начебто як от-от знайдуть рятівника: київський забудовник Stolitsa Group заявив про свої наміри ще місяць тому. Й от уже МВС повідомило, що буквально днями КМДА та забудовник готуються підписати угоду.

Добре те, що добре закінчується, але в історії з Банком «Аркада», як на мене, зарано ставити крапку. По-перше, угоду ще не підписано. І навіть після того, як об'єкти підхопить Stolitsa Group, потрібен час, щоб компанія розпочала безпосередній аудит, потім підготовчі роботи, а вже після того будівництво.

Потім потрібно буде подивитися на темпи роботи, а також на процедуру добудови. З огляду на те, у якому стані перебували недобудовані будинки ЖК «Еврика», є питання до окремих конструктивних елементів.

Telegram Logo

По-друге, усе ще відкритим є питання щодо фінансування. Я зараз не намагаюся залізти в кишеню до Stolitsa Group, так само як і не сподіваюся на небачену щедрість МВС, яке розглядає можливість профінансувати об'єкти в обмін на квартири.

Мене більше цікавить сам механізм небаченої щедрості. Якщо справа в земельній ділянці, то, за даними аудиту «для себе» великого київського забудовника, які є в мене, працювати на інвестора вона почне не раніше, ніж через 7, а можливо, й 10 років.

Але на її освоєння потрібні колосальні гроші: інженерні комунікації, інфраструктура, благоустрій. Пам'ятаєте суму первинного аудиту (до того ж, гадаю, фактично доведеться вкласти більше): на добудову потрібно приблизно 7 млрд грн? А тепер додайте до них ще умовний 1 млрд на освоєння ділянки.

Це вже не кажучи про явну «проблемність» — відбиватися, відмахуватися й навіть відбрикуватися з огляду на шлейф історій та місце розташування, помножені на підвищену увагу громадськості й бізнес-структур до неї, доведеться в будь-якому разі.

Але, можливо, Stolitsa Group уже заручилася реальною, а не уявною підтримкою влади й розраховує, що їй все-таки дозволять будувати. Якщо раптом станеться саме так, буду тільки рада. Однак поки дуже багато «якщо» та змінних, які підказують стару добру приказку «Не кажи гоп, поки не перескочиш».

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини