Facebook Pixel

«Брокард» під арештом. Чи буде конфіскація майна: пояснення юристів

Права на найбільшу мережу косметики в Україні ТОВ «Брокард» з російським власником арештував Подільський суд.

Судове рішення в межах судового провадження про привласнення майна(ч. 5 ст. 191 КК) та фінансування агресії проти України (ч. 2 ст. 110-2 КК) було ухвалене ще 18 травня, однак про нього стало відомо лише зараз — після того, як були відкриті судові реєстри.

The Page писав раніше, що мережа магазинів «Брокард» через офшорну компанію пов'язана з громадянкою рф Тетяною Володіною. Як свідчать матеріали суду, власниця намагалась продати бізнес, щоб уникнути арешту корпоративних прав. Але арешт на права навіть після апеляції майже повністю залишився в силі.

Ще 3 березня Верховна Рада ухвалила закон про націоналізацію майна, яке належить росіянам та російським компаніям. Рішення ухвалює РНБО за поданням Кабінету міністрів. Вводитись у дію має указом президента України.

Що саме під арештом: матеріали суду

Подільський райсуд Києва своїм рішенням заборонив Володіній та її представникам відчужувати корпоративні права на Брокард-Україна. Щоправда на початку червня компанія розіслала партнерам повідомлення про зміну власника – компанію продали парфумерному холдингу Philippe Benacin Holding. Але продаж відбувся з порушенням, без дозволу Антимонопольного комітету.

Це значить, що арешт накладено на всі права учасників, засновників і власників на відчуження та інші правочини.

Quote«Накладено арешт на майно, а саме: 100% корпоративних прав ТОВ «Брокард-Україна» у вигляді статутного капіталу в розмірі 631250 грн, які належать Іпдеї Холдингс Лімітед (Кіпр), кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянка ОСОБА_1 , шляхом заборони учаснику ТОВ «Брокард Україна» (ЄДРПОУ 24597296), іншим особам, які діють від їх імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) відчужувати вищевказані корпоративні права», — зазначено в рішенні суду.

До арештованих 100% корпоративних прав компанії суд відніс і статутний капітал в розмірі 631 250 грн, які належать компанії Інденон Холдингс Лімітед (Кіпр).

Компанія намагалась подати апеляцію на рішення суду — але після розгляду клопотання про скасування арешту майна, суд залишив корпоративні права під арештом.

Брокард наполягав, що арешт накладено нербгрунтовано, а також з порушенням процедури — без участі представників компанії Інденон Холдингс Лімітед (власника корпоративних прав) та представників ТОВ «Брокард-Україна». У компанії акцентували на навому власнику — це громадянин Франції, директор та власник компанії PHILIPP BENACEN HOLDING, яка придбала 100% корпоративних прав компанії Інденон Холдингс Лімітед.

Але у відповідь на клопотання компанії суд врахував прохання частково: скасовано арешт майна в частині встановлення заборони зміни директора, місцезнаходження юридичної особи, а також вчинення будь-яких інших змін в статутні документи товариства, оскільки такий арешт не відповідає конкретній меті, визначеній у КПК України.

Майно та корпоративні права залишаються під арештом.

Арештовані корпоративні права — що далі: пояснення юристів

За словами юриста-аналітика Інституту законодавчих ідей Тараса Рябченка, арешт на корпоративні права — це неможливість користуватися правами, які випливають із права власності на акцію акціонерного товариства або права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.

Quote«Суд частково скасував арешт, дозволивши змінювати директора і місце перебування. Однак арешт на майно залишатиметься. Що буде далі — залежить від результатів провадження. Якщо буде доведено вину, то має бути конфіскація майна. Крім того АМКУ заборонив їм поки що продаж, який вони хотіли провести. Таким чином змінити власників поки не вдасться. Чекаємо результатів провадження і судового рішення по суті справи», — наголосив Рябченко.

На переконання юриста, такі активи можуть бути конфісковані в порядку санкцій по новому закону. Але для цього потрібно накласти санкції РНБО у вигляді блокування. Далі за позовом мінюсту ВАКС може в судовому спрощеному порядку конфіскувати такі активи.

Адвокат Станіслав Стадницький у коментарі The Page також підтвердив можливість конфіскації майна та прав компанії.

Quote«Арешт накладено в межах існуючого кримінального провадження по 191 і 110-2 КК України. Це може бути у кількох випадках. Або у якості речового доказу накладається арешт на майно. Це хоч і не узгоджується з кодексом, бо корпоративні права — це не річ, але часто накладається судами. Так само можливий арешт для відшкодування шкоди, спричиненої у майбутньому. Тобто у справі може бути як мінімум дві підстави, за якими могло бути накладено арешт на майно», — пояснив адвокат.

За словами Стадницького, в майбутньому корпоративні права можуть бути конфісковані або передані в дохід держави у зв'язку з агресією росії проти Украхни — після вирішення питання у кримінальному провадженні.

Чим володіє Brocard

Магазини парфумерії Brocard ТОВ «Брокард-Україна», за даними Opendatabot, на 100% належать Indenon Holdings Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Брокард-Україна» є громадянка росії Тетяна Володіна. У росії вона керує мережею магазинів «Л’Этуаль» (ООО «Алькор и Ко») – другого в країні за товарообігом ритейлера в сегменті «косметика та drogerie», розповіли в Асоціації ритейлерів України.

На Facebook-сторінці Brocard Ukraine зазначається, що оператор парфумерно-косметичного ринку України в сегменті luxury має 99 магазинів у 26 містах України під брендами BROCARD, Kiehl’s і М.А.С, інтернет-магазин, 1,7 тис. співробітників і понад 1,6 млн постійних клієнтів.

Подякувати 🎉