Facebook Pixel

Рейтинг

Топ-10 найбагатших міністрів України

Восени 2023 року поновили декларування і функції Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з перевірки декларацій. Отже, електронні декларації за 2021-й і 2022 роки треба було подати до 31 січня 2024 року включно, що зробили всі 22 члени уряду.

The Page розглянув їхні декларації та склав топ-десятку найбагатших міністрів України, придивившись до дивинок у звітах. До рейтингу увійшла і міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. 7 січня Лапутіну звільнили з посади, проте ми залишили її у списку через те, що основою для аналізу були дані за 2022 рік, коли міністерка ще обіймала цю посаду. 

Найбіднішим серед членів уряду виявився Оксен Лісовий: міністр освіти і науки України має статків на 1,51 млн грн.

Очікуємо на декларації за 2023 рік, які необхідно буде подати у звичний для декларантів термін – до 31 березня 2024 року включно.

Як рахували топ-10 найбагатших міністрів України

  • Використовували дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстр декларацій). Його ведення здійснює Національне агентство з питань запобігання корупції.
  • Наші підрахунки є приблизними через те, що не всі члени уряду вказали вартість деяких об’єктів та майна. Якщо міністри вказали чіткі дані щодо об’єкта чи майна (наприклад, марки машини), то враховували у суму статків за середньоринковою ціною. 
  • Можливо, декларації не відображають сукупність усіх активів. У декларації зазначалися лише активи та пасиви самого міністра, його дружини/чоловіка та дітей. Відсутня інформація про їхніх батьків та інших родичів, на яких могли переписати майно чи статки.
  • Більшість міністрів вказували вартість майна чи об’єкта на дату набуття права, що викликає певні аномалії у списку. Наприклад, деякі міністри задекларували придбання квартири у Києві за 6 тис. грн чи у Запоріжжі за 8 грн.
  • Підрахунки велися за деклараціями за 2022 рік, адже більшість міністрів поки не подали декларації за 2023-й.
  • У суму статків враховували об’єкти, грошові активи, майно та дохід за 2022 рік, вказаний у декларації (туди входить і власність зазначених членів сім’ї міністра, зазвичай, це були дружини/чоловіки та їхні діти).
  • Конвертували активи міністрів у валюті за курсом станом на 29.01.2024: $1 = 37,8 грн, 1 євро = 41,03 грн та 1 фунт = 48 грн.

Топ-10 найбагатших міністрів України