Facebook Pixel

ЄС пробуджується надто повільно для подолання імперської гарячки Путіна — WP

Європа надто повільно пробуджується та вкрай повільно зміцнює свою оборонну промисловість на тлі повномасштабної війни в Україні та смертельної загрози від руйнівної агресії Володимира Путіна.

Попри певні кроки допомоги Україні Європа залишає без уваги корозійну проблему оборонної промисловості в більшості країн ЄС, пише The Washington Post у спільному матеріалі, що висловлює думку всієї редколегії видання.

WP підкреслює, що ЄС не звертає уваги на свою «склеротичну нездатність виробляти зброю» та продовжує аутсорсинг своїх безпекових потреб у США, що зростають. Утім, є й хороші знаки.


Як ЄС долає бюрократію на тлі загрози від рф

ЄС обʼєднався на тлі загрозі від рф, але не достатньо швидко. Фото: edf-feph.org

ЄС обʼєднався на тлі загрозі від рф, але не достатньо швидко. Фото: edf-feph.org

Автори матеріалу віддають належне знаковій угоді ЄС про закупівлю 1 млн артилерійських боєприпасів для України на $2,2 млрд.

Quote«Ця ініціатива, запропонована Естонією, стала історичним кроком для ЄС — відомому переважно бюрократією, а не постачанням зброї — і буквальним закликом до зброї», — визнають у WP.

Також, на думку редакторів із Вашингтона, більша частина континенту попри стрімке зростання цін на енергоносії надзвичайно швидко відмовилася від російської нафти та газу.

Крім того, багато європейських країн вичерпали власні арсенали, щоб швидко доправити зброю та боєприпаси в Україну, і взялися за навчання українських військових.

На думку авторів статті, факт подання Фінляндією та Швецією заявки на вступ до НАТО також означає кардинальні зміни у європейських поглядах на росію та Путіна з його «імперською гарячкою».

Чому зусиль ЄС замало для подолання «імперської гарячки» Путіна

Агресія Путіна: ЄС радять швидше прокидатися від сплячки. Фото: Getty Images

Агресія Путіна: ЄС радять швидше прокидатися від сплячки. Фото: Getty Images

Визнаючи досягнення ЄС, WP підкреслює, що атрофія оборонної промисловості країн Європи, особливо після розпаду СРСР, залишається на місці.

Видання посилається на щорічний звіт НАТО, опублікований минулого тижня, що докладно описує «млявий прогрес», досягнутий більшістю європейських союзників Вашингтона в збільшенні витрат на військові сили та обладнання:

  • приблизний темп збільшення витрат на оборону країнами НАТО у 2022 році склав 2,2 відсотка й був найменшим стрибком із 2015 року, що відображає бюджети, затверджені напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну, «яке спровокувало найбільшу війну у Європі за сім десятиліть»;
  • жодна з найбільших економік континенту не досягла спільної мети альянсу щодо виділення принаймні 2% ВВП на оборону — мети, встановленої 9 років тому після початку війни в Україні;
Шольцу дорікають у провалі реформ і надмірній бюрократії. Фото: Getty Images

Шольцу дорікають у провалі реформ і надмірній бюрократії. Фото: Getty Images

  • на США припадає приблизно 54% сукупного ВВП 30 країн-членів НАТО, але на них припадає і 70% загальних витрат НАТО на оборону (витрати США на оборону становлять 3,5% ВВП, а поріг у 2% перевищують лише Велика Британія, Польща, Греція та країни Балтії).

«Континент пробуджується надто повільно»

Яскравим прикладом розриву між намірами та діями називають обіцянку канцлера Німеччини Олафа Шольца у 2022 році витратити додаткові 100 млрд євро на оборону протягом чотирьох років.

Утім, навіть Берлін виявився неспроможним розпочати військове промислове виробництво в строки, які відповідають надзвичайним потребам України. У цьому американці винуватять провал реформ і роздуту бюрократію.

Критикують автори матеріалу й кількість зібраних для України танків Leopard 2 (наразі називають цифру в 150 одиниць — The Page), поганий стан більшості з них, а також іншої військової техніки на континенті. Утім, редакція WP вважає, що ЄС може обʼєднатися для спільного виробництва Leopard.

Quote«Континент пробуджується надто повільно, а його спільні зусилля щодо забезпечення власної безпеки та безпеки України є надто млявими», — вважають автори.
Подякувати 🎉