Facebook Pixel

Похід на Москву: чим воюють російські партизани та коли планують скинути Путіна

Російські партизани хочуть повалити Кремль. Фото: Легіон «Свобода Росії»

Російські партизани хочуть повалити Кремль. Фото: Легіон «Свобода Росії»

Російські партизани після боїв у Бєлгородській області заявили, що вербують тисячі людей усередині рф для опору злочинному режиму Володимира Путіна, а в їхніх лавах воюють колишні співробітники ФСБ.

Коли сили російського опору стануть достатньо великими, вони планують атакувати Москву, пише The Times. Видання поговорило з представниками Легіону «Свобода Росії», який повернувся в Україну після боїв у Бєлгородській області. Утім, українські військові експерти поки що ставляться до цих планів скептично.

Похід на Москву та Stinger із воєнторгу

Раніше The Page писало про те, що росіяни наразі не дуже спроможні до опору. Утім, Легіон «Свобода Росії» вважає, що рф є бомбою уповільненої дії, і революція проти Путіна може спалахнути доволі швидко.

Партизани планують здійснювати рейди в прикордонні області рф, аж поки не зберуть достатньо сил, аби атакувати столицю – Москву.

Quote«У нас є серйозні можливості, — запевняє командир Легіону Цезар. – У нас є міномети, бронемашини, ПЗРК Stinger, переносні протитанкові системи та високоефективний розвідувальний підрозділ безпілотників».

Коментуючи те, де партизани взяли зброю для атак на прикордонні області, зокрема боїв у Бєлгородській області, 49-річний Цезар жартує, що зброю для його підрозділу закупили «в онлайн-магазинах AliExpress і eBay», а також у російських військових магазинах.

Водночас він підкреслив, що всі партизани, які зайшли в Бєлгородську область, є громадянами рф, хоча вони й служили в ЗСУ.

Скільки людей воюють у Легіоні «Свобода росії»

За словами Цезаря, його підрозділ нараховує батальйони (один сучасний батальон – від 500 до 1000 осіб, а отже, це тисячі людей), але планує розширюватися, оскільки все більше росіян зрозуміють, що можна воювати проти Путіна й перемагати.

Quote«Ми будемо й далі здійснювати ці рейди, аж допоки в нас буде свій шматок російської території, щоб справжні російські патріоти змогли приєднатися до нас, — обіцяє Цезар. – Коли це станеться, ми швидко збільшимо нашу силу та чисельність, і це закінчиться кампанією проти Кремля».

Він запевнив також, що його Легіон – не банда злочинців або приватна військова компанія, як «Вагнер»:

Quote«Ми воюємо в структурі українських сил. Наша головна мета та завдання – захист України та деокупація її територій. Після цього ми підемо звільняти наш дім».

Рейд мав на меті підтримати запланований контрнаступ України, додав він, водночас виступаючи як кампанія з вербування й заохочуючи росіян скинути Путіна до того, як війна перекинеться на територію рф.

Хто такий Цезар із Легіону «Свобода росії»

The Times зазначає, що сам Цезар родом із Сочі, довго жив у Санкт-Петербурзі, де 20 років був фітнес-тренером. Він також був членом двох ультраправих груп, визнаних терористичними за змову проти Кремля — Російського імперського руху та Народного ополчення.

Зараз він не боїться стати мішенню Кремля, тому що його сім’я перебуває в Україні.

Quote«Я давно перебуваю під прицілом російських спецслужб. Мене кілька разів заарештовували, але жодного разу я не сидів у в’язниці, – говорить він, посміхаючись. – Я думаю, що вони зараз про це шкодують».

Які погляди та мету має Легіон «Свобода Росії»

Цезар запевняє, що Легіон «Свобода росії» є «центристським», але київський речник політичного крила Легіону Олексій Барановський зазначає, що він не має ідеології, та є обережнішим щодо масштабів амбіцій руху:

Quote«Це політично нейтральна організація без ідеологічної позиції, — сказав він. — Єдине завдання — повалити режим Путіна».

Похід на Москву станеться вже після того, коли Збройні сили України звільнять Крим, зазначає Барановський:

Quote«Політична система Путіна буде паралізована поразкою в Криму. Саме тоді нам потрібно буде завдати Москві нищівного удару. Це те, до чого ми готуємося».

І Легіон «Свобода Росії», і РДК (який є націоналістичним за своїми поглядами), що також здійснював рейди на територію рф, критикують беззубість російської ліберальної опозиції, лідери якої були ув’язнені або змушені виїхати.

Колишні ФСБшники та шматок тротилу

Барановський зазначив, що з-поміж бійців Легіону «практично немає лібералів»:

Quote«Ліберали — це мирні мітинги з повітряними кульками тощо».

У групах також присутні колишні співробітники російських спецслужб, які виступили проти Кремля. Наприклад, Ілля Богданов, колишній офіцер ФСБ, об’єднав сили з Україною у 2014 році та воював проти бойовиків на Донбасі, яких підтримувала Москва.

У 2015 році він пережив спробу вбивства в Харкові, на півночі України. За рік його викрали російські агенти, а потім звільнила Служба безпеки України.


Хоча російські партизани вірять, що росія готова до революції й називають її величезним шматком тротилу, незрозуміло, наскільки їх насправді підтримують у рф.

Quote«Справжньому партизанському руху потрібна підтримка власного народу, – зазначив український військовий експерт Петро Черник. – А зараз я цього не бачу».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉