Facebook Pixel

Бої в Бєлгородській області: що сталося

22 травня в Бєлгородській області пролунали вибухи. Згодом у прикордонних з Україною населених пунктах почалися зіткнення легіону «Свобода Росії» та російського добровольчого корпусу (РДК) з військами рф у Бєлгородській області.

Про це повідомляє «Суспільне».

Хронологія боїв у Бєлгородській області

Зранку 22 травня на каналі легіону «Свобода Росії» в Telegram з'явилося відеозвернення від військових, у якому вони заявили, що «повертаються додому для боротьби за свободу від влади». Бійці «Російського добровольчого корпусу» приблизно в цей самий час опублікували відео біля вказівних знаків Бєзлюдівки, Чуровічєй та Любимівки — прикордонних населених пунктів Бєлгородської, Брянської та Курської областей рф.

Приблизно о 14:00 легіон «Свобода Росії» та РДК заявили, що «звільнили» Козинку Бєлгородської області.

О 15:26 легіон «Свобода Росії» та РДК заявили про захоплення с. Гора-Подол і штурм селища Грайворон.

Мета операції в Бєлгородській області

У коментарі «Суспільному» речник ГУР Андрій Юсов зазначив, що на території Бєлгородської області легіон «Свобода Росії» та «Російський добровольчий корпус» проводять операцію для створення «смуги безпеки» для захисту цивільних українців. За його словами, операцію проводять винятково громадяни Росії.

Quote«Так, сьогодні «Русский добровольческий корпус» і «Легион Свобода России», що складаються з громадян РФ, розпочали операцію зі звільнення цих територій Бєлгородщини від так званого режиму Путіна та відсування супротивника з метою створення певної смуги безпеки для захисту українського цивільного населення», — сказав Юсов.

Він також зазначив, що інформація про постраждалих зараз уточнюється.

Quote«Єдине, що представники РДК і легіону «Свобода Росії» наголошують на тому, що їх заходи не становлять загрози для цивільного населення, мирних громадян, а їхньою метою є відсування терористичних угруповань від кордону та звільнення території від режиму Путіна», — зауважив представник ГУР.

Якою є реакція офіційних органів в Україні

В Офісі президента відкидають причетність України до подій. Зокрема, радник ОП Михайло Подоляк назвав це діями місцевого партизанського руху.

Що відомо про легіон «Свобода Росії» та «Російський добровольчий корпус»

Легіон «Свобода Росії» — підрозділ, створений у березні 2022 року. Сформований із військових рф, що добровільно перейшли на бік України, та громадян рф з-за кордону. Очільники військового підрозділу невідомі.

«Російський добровольчий корпус» — підрозділ, що складається винятково з «етнічних росіян». Уперше були помічені під час рейду до Брянської області в березні 2023 року. Керівник – російський націоналіст Денис Капустін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉