Facebook Pixel

Бої в Бєлгородській області: що відбувається в регіоні та чим воюють партизани

Легіон «Свобода России» стверджує, що продовжує бої у Бєлгородській області. Фото: телеграм-канал легіону

Легіон «Свобода России» стверджує, що продовжує бої у Бєлгородській області. Фото: телеграм-канал легіону

Партизани, які зайшли в ніч на 21 травня в Бєлгородську область рф і щонайменше дві доби наганяли паніку на російську владу та населення, захоплювали дільниці поліції та ФСБ, БТРи, могли взяти із собою американську зброю, але інформації щодо громадян України з-поміж них немає. Що відбувається у Бєлгородській області?

Бронемашини США під Бєлгородом: нова брехня росії?

Про те, що легіон «Свобода России» і РДК використали в Бєлгородській області щонайменше три бронемашини США класу MRAP, пише The New York Times, посилаючись на перевірені фото та відео з боїв у регіоні рф.

За даними видання, військові ЗС рф захопили принаймні дві із цих машин. Утім, NYT зазначає, що вперше фото з американським озброєнням зʼявилися в пабліках російських пропагандистських телеграм-каналів (за іншими даними, партизани в Бєлгородській області використовують переважно трофейну зброю, включно з «шахедами», які росіяни запускали по українських містах – The Page).

Зазначені бронемашини американського виробництва The Times ідентифікувала за маркуванням як ті, що були передані Україні від США (ймовірно, це модель International MaxxPros). Раніше їх бачили на відео з різних фронтових територій по всій країні.

Уряд США не вірить повідомленням про американські MRAP

В уряді США зазначили, що бачили повідомлення, але перевіряють точність інформації. Речник Держдепартаменту Метью Міллер, який раніше нагадав, що це росія розпочала війну в Україні, а Київ сам вирішує, як проводити свої військові операції, зазначив, що Вашингтон скептично ставиться до новин із російських каналів.

Quote«Я скажу, що зараз ми скептично ставимося до правдивості цих повідомлень. Ми не заохочували удари всередині росії, і ми це чітко заявили. Але, як ми також говорили, Україна вирішує, як вести цю війну».

Утім, NYТ побоюється, що використання американської військової техніки на території росії може погіршити відносини між Україною та США, проте Міллер раніше підкреслив, що питання надання Києву винищувачів F-16 є пріоритетним для Штатів.

Україна тільки прикривала кордон

В іншому матеріалі NYT визнає, що партизани, які воюють у Бєлгородській області, є громадянами росії, які раніше воювали разом з українськими військовими проти окупантів рф.

Тепер партизани вступили в бої в Бєлгородській області, захопивши кілька населених пунктів. За їхніми словам, бої тривають попри брехню Міноборони рф, що бійці були відкинуті в Україну.

У коментарі для NYT боєць «Свобода России» Цезар запевнив, що масштаби дій партизан на території рф тільки збільшуватимуться.

На умовах анонімності високопоставлений український посадовець визнав у коментарі для NYT, що українські військові виконували здебільшого допоміжну роль, захищаючи кордон України на випадок контратаки рф. Проте українські бійці на територію росії не заходили. Він також зазначив, що втрати в підрозділах, які зайшли на територію росії, були незначними й не вплинули на їхню боєздатність.

Чим «Свобода России» відрізняється від РДК

Легіон «Свобода России» було створено в серпні 2022 року, і вони, як і добровольці РДК, переважно брали участь у боях у Донецькій області.

Легіон «Свобода России» формально діє під егідою Українського Інтернаціонального легіону, де воюють також американські та британські добровольці. Інформації щодо участі українських громадян в операції немає, пише NYT.

BBC нагадує, що РДК у березні 2023 року брав участь у транскордонному рейді в Брянській області росії. Бійці хотіли показати незахищеність кордону й закликали росіян повстати проти злочинного режиму рф. Видання зазначає, що лідер РДК Денис Капустін – російський націоналіст, який виступає за моноетнічну російську державу.

Його Корпус неодноразово звинувачував так звану російську ліберальну опозицію в бездіяльності щодо війни в Україні. Бійці РДК підкреслюють, що не є військовозобовʼязаними чи контрактниками на службі в Києва.

Легіон «Свобода России» натомість радше є центристським і використовує у своїй символіці біло-синьо-білий прапор, яким користуються російські опозиціонери.

Як Бєлгородська область потопає в хаосі

The Guardian зі свого боку нагадує, що саме ракети, запущені з Бєлгорода, перетворили в руїни міста по всій Україні. Утім, останніми місяцями сама російська армія стала руйнівною для жителів російського регіону.

Бійці ВС рф, які все більше потерпають від безгосподарності та поганого морального духу, були визнані відповідальними за серію нападів, аварій і вибухів, які підживлювали безлади, що зростають у Бєлгородській області, зазначає видання.

Тут The Guardian згадує стрілянину на військовому полігоні в жовтні 2022 року, вибух через необережне поводження з гранатою на складі боєприпасів у січні 2023 року, а також випадковий приліт з російського військового літака по Бєлгороду в квітні. Інцидент Міноборони рф офіційно описало як «випадковий розряд авіаційних боєприпасів».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉