Facebook Pixel

Росія — агресор: США відреагували на бої у Бєлгородській області

У США відреагували на бої у Бєлгородській області росії, де відбулися зіткнення легіону «Свобода Росії» та російського добровольчого корпусу (РДК) з військами рф.

Вашингтон підкреслив, що не заохочує атаки українських військ за межами українських кордонів, проте зазначив, що Київ сам вирішує, як проводити свої операції, заявив спікер Держдепартаменту США Метью Міллер.

США відреагували на події у Бєлгородські області [відео]

Відповідаючи на питання, чи може використання американської зброї на російській території вплинути на постачання Україні винищувачів F-16, представник Держдепу запевнив, що це питання залишається в пріоритеті.

Quote«Стосовно плану надання F-16 Україні, президент чітко дав зрозуміти, що ми почнемо навчати українських військових пілотувати F-16 і працюватимемо з нашими союзниками та партнерами над наданням F-16 Україні», — підкреслив Міллер.

Він додав, що це питання США вирішуватимуть найближчими місяцями, а також підкреслив, що це Україна має вирішувати, як вести війну:

Quote«І ми дуже чітко дали українцям зрозуміти, що ми не дозволяємо і не заохочуємо напади за межами українських кордонів, але я вважаю, що важливо зробити крок назад і нагадати всім і нагадати світу: це росія почала цю війну, це росія продовжує нападати на цивільне населення в Україні, це росія обстрілювала школи та лікарні. Тому Україна сама вирішує, як вони хочуть проводити свої військові операції, але саме росія є агресором у цій війні».

Міллер також зазначив, що наразі США не вважають ефективним оголошення росії країною-спонсором терористу, попри рішення ПА ООН про тероризм рф і геноцид, який кремль проводить в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉