Facebook Pixel

Росія — держава-терорист: Парламентська асамблея НАТО ухвалила відповідну резолюцію

Парламентська асамблея НАТО проголосувала за визнання росії державою-терористом. Дане рішення підтримали 30 країн-членів НАТО. Про це повідомив голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Він наголосив, що країни НАТО одноголосно підтримали пропозицію української делегації визнати рф державою-терористом.

Крім того в Альянсі заявили про необхідність створення спеціального Міжнародного трибунала щодо агресії рф. Це дозволить засудити не лише безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але і вище російське керівництво.

Після того, як Парламентська асамблея НАТО підтримала цю резолюцію, її направлять урядам та парламентам усіх країн-членів Альянсу.

Інші пункти проголосованої ПА НАТО резолюції

Крім визнання росії державою-терористом та необхідності створення спецтрибуналу щодо агресії рф в НАТО також погодили:

  • збільшення поставок Україні озброєння;
  • розробка конкретних кроків щодо вступу України до НАТО;
  • створення механізму стягнення репарацій з рф за завдані Україні збитки.

Заява НАТО щодо членства України в Альянсі

Одна з найбільш важливих заяв НАТО стосувалася членства України в Альянсі. Так, в НАТО переконані, що українська армія однозначно посилить Альянс. Більше того, членство України в НАТО визнали бажаним та важливим для Альянсу.

Варто зазначити, що в НАТО обіцяють надавати Україні всю необхідну підтримку, скільки це буде потрібно.

Quote«Прийняття цієї резолюції — це важливий політичний крок, який відображає настрої у західних парламентських колах, а тому впливає на керівництво країн у прийнятті рішень», — заявив Чернєв.

Також він наголосив, що тема створення трибуналу, виплати репарацій та визнання росії державою-терористом стає головною у всьому світі на вищому політичному рівні.

Контекст. Нагадаємо, вже декілька країн на офіційному рівні визнали росію державою-терористом. Зокрема, це Польща, Естонія, Латвія та інші. А от у США з таким рішенням не поспішають, адже побоюються, що це може вплинути на низку угод з рф й вона просто перестане їх дотримуватися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉