Facebook Pixel

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про репарації Україні від рф: хто голосував проти

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає притягнути російську федерацію до відповідальності за порушення міжнародного права за її війну в Україні, зокрема через виплату репарацій за збитки.

«За» виступили 94 країни, «проти» — 13, утриматися вирішили 74. З-поміж тих, хто голосував проти, — рф, Білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, Сирія, Зімбабве та Центральноафриканська Республіка. WP наголошує, що це був найнижчий рівень підтримки, отриманий будь-якою з п'яти пов'язаних з Україною резолюцій, ухвалених Генеральною Асамблеєю після російського повномасштабного вторгнення.

У документі міститься заклик до створення «міжнародного механізму відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародних протиправних діянь російської федерації в Україні або проти України». Також у ньому є рекомендація для країн-членів Асамблеї спільно з українською стороною заснувати «міжнародний реєстр» для документування вимог та інформації про завдані росією шкоду та збитки.

Посол рф в ООН Василь Небензя закликав своїх колег голосувати проти резолюції. Він назвав документ «спробою легалізувати те, що з погляду чинного міжнародного права легалізувати не можна». За його словами, це є «юридично нікчемним». Російський представник звинуватив західні країни в тому, що вони «роблять усе можливе задля створення вигляду легітимності», щоб розпочати витрачати заморожені російські активи.

Контекст. Станом на кінець жовтня тільки ЄС заморозив російські активи на суму, що перевищує 17 млрд євро. Україна неодноразово закликала, щоб ці активи ворога направили на майбутню відбудову країни після завершення війни.

Водночас цю ідею підтримують не всі країни. Так, у липні Швейцарія продемонструвала рішучий опір українському плану щодо отримання заморожених російських активів.

Подякувати 🎉