Facebook Pixel

Обстріл Києва, експорт зерна через Румунію та танки від Польщі: головне про війну в Україні 29 квітня

В Україні триває 65-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад два місяці бореться за своє право на існування.

Головними подіями цього дня стали:

Політика

  • Польща направила Україні понад 200 танків Т-72 та кілька десятків БМП, поставлених у рамках військової допомоги, чого достатньо для формування двох бригад. За словами заступника міністра оборони Польщі Войцеха Скуркевича, всього Варшава передала Києву військової техніки на 7 млрд злотих, або близько $1,5 млрд.
  • Глава уряду Чехії Петро Фіала у п'ятницю під час візиту до Варшави запевнив, що Прага відмовляється платити за російський газ у рублях. Він додав, що «не згоден із позицією Угорщини, яка вирішила перейти на оплату в рублях», висловивши намір вплинути на Будапешт. Однак Фіала визнав, що зараз Чехія приблизно на 90% залежить від постачання газу із РФ. У зв'язку зі ситуацією, що складається в бесіді з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецким, він висловився за поновлення обговорення проекту будівництва газопроводу «Сторк II» між Польщею та Чехією.
  • Посольство Нідерландів відновило роботу у Києві, повідомило міністерство закордонних справ Нідерландів. «Сьогодні в Києві знову відкриється посольство Нідерландів. Посол Йеннес де Мол і невелика група тісно співпрацюватимуть з українською владою та країнами-партнерами на місцях», — йдеться у повідомленні МЗС у Twitter. У відомстві зазначили, що консульський відділ посольства залишається закритим.

Економіка

  • Національний банк України (НБУ) фіксує адаптацію та поступове відновлення економіки після її обвалу у перші тижні війни, повідомив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський. Серед основних процесів, що свідчать про відновлення, Лепушинський назвав скорочення майже вдвічі кількості підприємств, що повністю зупинили діяльність – з 32% до 17%, хоча 60% підприємств усе ще працюють нижче за довоєнний рівень завантаженості.
  • Перший з початку російського військового вторгнення в Україну вантаж української кукурудзи вагою 71 тис. тонн вирушив судном класу P до одержувача з чорноморського порту Констанца (Румунія). За його даними, до цього порту надійшло вже близько 80 тис. тонн українського зерна, ще стільки ж на підході до нього.
  • Україна отримає 495 млн євро грантових коштів від Норвегії, Австрії та США (в рамках одного гранту) через Цільовий мультидонорський трастовий фонд Світового банку (MDTF), повідомив Мінфін. Грант буде направлено до загального фонду держбюджету України для забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних видатків, видатків на охорону здоров'я, підтримки внутрішньопереміщених осіб.

Бізнес

  • Столичний маркет-мол «Даринок» планує у червні відновити роботу на 80% торгових площ, повідомив генеральний директор City Capital Group Андрій Федоров агентству «Інтерфакс-Україна». За його словами, у лютому та березні маркет-молл не припиняв роботу, тоді функціонували окремі якірні орендарі, такі як «Територія мінімальних цін», аптеки, продуктові магазини. Упродовж травня заплановано відкрити ще близько 11,5 кв. м торгової площі, а наприкінці місяця закінчать підготовчі роботи та відчинять свої двері «Сільпо» та Сomfy. Крім того, готується до відновлення роботи дитячий розважальний центр Fly Park, також продовжуються роботи з будівництва нового великого фудкорту просто неба. «Даринок» працюватиме щодня, з 10 до 17 години.
  • «Укргідроенерго» підписало меморандум про взаєморозуміння з німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання та послуг для ГЕС Andrytz Hydro щодо розробки та реалізації проектів з виробництва «зеленого» водню в Україні, йдеться у повідомленні компанії. Одним із її перспективних проєктів компанії є «Впровадження сучасних технологій виробництва «зеленого» водню». Він спрямований на підвищення стійкості та незалежності енергетичної системи країни шляхом імпортозаміщення.
  • Кабінет міністрів розширив державну програму «Доступні кредити 5-7-9%» із можливістю кредитування під 0% на підприємства у сфері пасажирських та вантажоперевезень, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Крім цього, уряд ухвалив зміни, згідно з якими державна програма фінансового лізингу тепер працюватиме за такими ж умовами, як і «Доступні кредити 5-7-9%«.

Контекст.

Подякувати 🎉