Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Перший український вантаж із зерном вийшов з чорноморського порту Румунії

Перше судно на експорт: Україна домовилась з Румунією про можливість відправки агропродукції через морський порт Констанца. Фото: usm.media

Перше судно на експорт: Україна домовилась з Румунією про можливість відправки агропродукції через морський порт Констанца. Фото: usm.media

У румунському чорноморському порту Констанца у четвер судно Unity N завершило завантаження 71 тис. тонн української кукурудзи — вперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Зважаючи на те, що морські порти України заблоковані від початку війни, Україна змушена відправляти вантажі потягом через свій західний кордон або через свої невеликі річкові порти на Дунаї до Румунії.

Окрім цього, Україна домовилась з Румунією про можливість відправки своєї агропродукції через румунський морський порт Констанца.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це перше судно класу "Panamax" з українською кукурудзою, що вийшде з порту», — заявив агентству Reuters глава портового оператора Comvex Віорел Панайт.

Підтримати експорт українського зерна — означає запобігти колосальній хвилі світового голоду, спровокованій блокуванням українських портів, додав Панайт.

За його словами, раніше цього тижня оператор завершив навантаження близько 35 тисяч тонн української залізної руди, і очікується, що друге судно буде завантажено приблизно 15 травня.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Наразі до Констанци відправлено близько 80 тисяч тонн українського зерна. Ще 80 тисяч тонн у дорозі, повідомив менеджер порту Констанци.

Водночас, за словами Панайта, потрібна додаткова робота над сполучною інфраструктурою порту.

Quote«Інфраструктура навколо порту є проблемою для всієї економічної діяльності в Румунії... повільний доступ призводить до додаткових витрат у цих галузях», — сказав він.

Панайт привітав плани румунського уряду щодо відновлення кількох залізничних ліній, які з'єднують порти з українськими кордонами.

Раніше The Page писав про те, як вторгнення РФ в Україну породжує продовольчу кризу в цілому світі. Два місяці війни проти України, яка експортувала 30% світових запасів соняшникової олії, і вирощувала 4% пшениці, суттєво вплинули на міжнародні ринки зерна та олії.

Коментарі

Всі новини

Як благодійна музична збірка «For Ukraine» рятує життя

style
інформаційна підтримка