Facebook Pixel

Світові ціни на продовольство досягли рекордних рівнів за всю історію

Індекс продовольчих цін, що відстежується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), у березні досяг рекордного значення за всю історію свого існування. Індекс було створено 1990 року, він відбиває зміну міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари.

Минулого місяця середнє значення індексу становило 159,3 пункту. Це на 12,6 % вище за лютневий рівень, який вже був максимальним з моменту створення індексу, і на 33,6% більше, ніж у березні-2021.

tseny-na-prodovolstvie.jpg

Індекс цін на зернові у березні підвищився на 17,1% порівняно з лютим. Це обумовлено значним зростанням цін на пшеницю та всі фуражні зернові, головним чином унаслідок війни в Україні. В останні три роки на частку Росії та України припадало близько 30% світового експорту пшениці та 20% світового експорту кукурудзи. Світові ціни на пшеницю протягом місяця злетіли на 19,7%, чому також сприяли побоювання щодо стану посівів у США. Ціни на кукурудзу за місяць зросли на 19,1%, досягнувши рекордного рівня. У той же час в результаті різноспрямованої динаміки цін на рис з різних країн та різної якості середнє значення котирувань цього виду зернових у березні практично не змінилося і виявилося на 10% нижчим у річному вимірі.

Індекс цін на олії зріс на 23,2% внаслідок зростання котирувань соняшникової олії, провідним світовим експортером якої є Україна. Ціни на пальмову, соєву та рапсову олію також помітно зросли внаслідок підвищення цін на соняшникову олію та сиру нафту.

Зросли ціни на м'ясо. У березні індекс цін ФАО на м'ясо зріс на 4,8% і сягнув рекордного рівня. Індекс цін на молочні продукти з лютого зріс на 2,6%, а за рік – на 23,6%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉