Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Хроніка економічної війни світу проти Росії: відтік капіталу до кінця року досягне $151 млрд

Асортимент ковбасних виробів у РФ скорочується через відмову ЄС постачати оболонку для них. Фото: РБК

Асортимент ковбасних виробів у РФ скорочується через відмову ЄС постачати оболонку для них. Фото: РБК

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 29 квітня.

Економіка

ЦБ РФ знизив ключову ставку вдруге за місяць — тепер до 14%. Своє рішення він супроводжував такими коментарями:

  • динаміка інфляції залежатиме від того, як йтиме імпортозаміщення та наскільки швидко відновиться імпорт готових товарів, сировини та складників. За підсумками року інфляція становитиме 18 – 23%;
  • зростання премії за ризик у кредитних ставках і посилення вимог банків до позичальників призводять до зниження кредитної активності, особливо на роздрібному ринку;
  • відбувається стиснення споживчої та ділової активності. Споживчий попит скорочується, зростає схильність людей до заощадження. Підприємства зазнають значних труднощів у виробництві та логістиці через зміну країнової й товарної структури експорту та імпорту;
  • ВВП скоротиться на 8 – 10% за підсумками року, переважно це буде пов'язано із чинниками на боці пропозиції. Водночас у 2023 році економіка не зростатиме: ЦБ прогнозує динаміку ВВП від -3 до 0%. Зниження потенціалу економіки може бути більшим, ніж передбачається в базовому сценарії.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

ЦБ удвічі підвищив прогноз відтоку капіталу з країни цього року. Тепер регулятор очікує, що цей показник сягне $151 млрд.

Частина інвестпроєктів в економіці Росії втратили актуальність, за нинішніх умов їх не буде завершено, а на підготовку нових потрібен час, сказала глава ЦБ Ельвіра Набіулліна.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Асортимент ковбасних виробів може скоротитися через заборону Євросоюзу постачати до Росії штучну оболонку для ковбас і сосисок. Країни ЄС постачали до РФ понад 70% усіх імпортних ковбасних оболонок.

Третій у Росії за номерним фондом британський готельний оператор InterContinental Hotel Group (готелі Holiday Inn, InterContinental, Crowne Plaza та Indigo) розпочав підготовку до відходу з Росії.

Норвегія оголосила про закриття своїх кордонів і портів для російських вантажних автомобілів і суден. Обмеження не торкнуться рибальських суден і території Шпіцбергена.

Компанія McDonald's зазнала збитків у розмірі $127 млн: із них $27 млн було спрямовано на виплати співробітникам, постачальникам і оплату оренди, а на $100 млн компанія списала нереалізовані запаси.

Австрійська нафтогазова компанія OMV у I кварталі списала активи майже на 2 млрд євро через втрату доходів за проєктом «Північний потік – 2» і операцій, пов'язаних із Росією. Через російські контрсанкції вона втратила можливість отримувати дивіденди від спільного з «Газпромом» проєкту.

Санкції

Віцеканцлер і міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не блокуватиме нафтове ембарго Євросоюзу проти Росії. За його словами, це рішення буде важким і спричинить величезне зростання цін і зриви постачань. «Але про національну катастрофу більше не йдеться», — сказав Хабек. За останні тижні Німеччина знайшла альтернативних постачальників енергії і тепер готова підтримати поетапну заборону російської нафти.

Німеччина готова розглянути питання про санкції щодо найбільшого банку Росії — Сбербанку. Раніше Німеччина виступала проти жорстких обмежень щодо цього банку, зокрема проти його відключення від SWIFT. У Берліні побоювалися, що такі санкції завадять проведенню розрахунків за нафту та газ.

Президент США Джо Байден запропонував спростити процедуру використання майна, що конфіскується в російських олігархів, для допомоги Україні. Він також пропонує запровадити кримінальну відповідальність за отримання доходів від корупційних угод із Росією.

Суспільство

Фонд підприємця з російським корінням Юрія Мільнера та його дружини Breakthrough Prize оголосив, що пожертвує біженцям з України $100 млн. В ініціативі також візьмуть участь компанії з інвестиціями фонду Мільнера: Airbnb, Spotify та Flexport. «Моя родина за батьківською лінією українська, і в дитинстві я провів там багато років із двоюрідними братами. Наш обов'язок зараз – відповісти на невідкладні потреби біженців», – заявив Мільнер.

Dating Group заблокувала доступ до своїх сайтів для користувачів із Росії та Білорусі. Dating Group – глобальна компанія знайомств зі 140 млн користувачів, 45 застосунками для знайомств у своєму портфелі та 100 країнами, охопленими її продуктами. З-поміж її сервісів: Dating, Dil Mil, Once, AnastasiaDate, AsianDate, YourTravelMates та ін.

Парламент Латвії заборонив місцевим спортсменам, тренерам і командам брати участь у будь-яких турнірах і змаганнях на території Росії та Білорусі. Латвійським командам також заборонено брати участь у будь-яких міжнародних турнірах, у яких понад половина учасників представляють Росію та Білорусь.

Організатори Універсіади 2023 року вирішили перенести її з Єкатеринбурга.

Попри загальну тенденцію

У російських бізнесменів, які бажають переказати свої кошти з санкційно небезпечних юрисдикцій до Об'єднаних Арабських Еміратів, знайшовся впливовий союзник. Допомогу їм почав надавати заступник прем'єр-міністра ОАЕ, член королівської родини та власник англійського футбольного клубу «Манчестер Сіті» Мансур ібн Зайд аль-Нахайян.

Коментарі

Всі новини

Як благодійна музична збірка «For Ukraine» рятує життя

style
інформаційна підтримка