Facebook Pixel

Родини заручників ХАМАС вийшли на жорсткий протест і тиснуть на владу задля припинення війни

Вже понад 10 місяців родини ізраїльських заручників, яких утримують бойовики ХАМАС, ведуть боротьбу за звільнення своїх близьких. Вони влаштовують акції протесту, активно звертаються до місцевих та міжнародних ЗМІ та закликають прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу піти на компроміс, навіть якщо це означатиме припинення війни проти ХАМАС.

Ситуація загострилася 1 вересня, коли з'явилися новини про шістьох заручників, яких знайшли мертвими в тунелі під Газою. Їх стратили бойовики ХАМАС менш ніж за кілометр від позицій ізраїльських військ. Ця подія спричинила нову хвилю обурення серед ізраїльтян, значна частина якого була спрямована на Нетаньягу.

The Page розповідає про ситуацію всередині Ізраїлю.

Протести з вимогою звільнення заручників спалахнули в Ізраїлі

Прем'єр Ізраїлю Нетаньяху за свою кар'єру пережив більше десятка протестів. Мабуть, набільшим його викликом був протест проти реформи судової системи в країні протягом 2023 року. Напад ХАМАС на Ізраїль їх зупинив

Прем'єр Ізраїлю Нетаньяху за свою кар'єру пережив більше десятка протестів. Мабуть, набільшим його викликом був протест проти реформи судової системи в країні протягом 2023 року. Напад ХАМАС на Ізраїль їх зупинив

Ввечері 1 вересня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Тель-Авіва, закликаючи Нетаньягу піти на компроміс та укласти угоду, яка могла б привести до звільнення заручників в обмін на тривале перемир'я та звільнення тисяч палестинських ув'язнених.

QuoteУ понеділок вранці в Ізраїлі оголосили загальний страйк, в результаті якого було паралізовано більшу частину країни. Міжнародний аеропорт Бен Гуріон зупинив вильоти, а університети, торговельні центри та порти закрилися.

Однак громадське обурення також відображає поділ у суспільстві. Праві союзники Нетаньягу, включаючи міністра фінансів Смотрича та міністра національної безпеки Бен Гвіра, засудили протестувальників і лідерів профспілок за те, що вони «втілюють мрію (лідера ХАМАС) Ях'ї Сінвара». Деякі праві заявили, що не приєднаються до страйку.

Напруга між двома таборами зростає через усвідомлення, що час для порятунку 101 заручника, які залишилися у руках ХАМАС, спливає. За даними ізраїльської влади, принаймні 35 із них вже вважаються загиблими.

Влада Ізраїлю поміж партією прихильників війни та миру

QuoteРодичі заручників все більше гніваються на Нетаньягу. Джонатан Декель-Чен, батько 35-річного Сагі, який був викрадений з кібуцу 7 жовтня, заявив: «Якщо ми не зможемо змусити уряд Ізраїлю сказати беззастережне «так», то є очевидні докази, що всі ці заручники загинуть у полоні ХАМАС». Він також додав, що не бачить іншого пояснення цьому, окрім політичних міркувань та бажання зберегти владу.

Смотрич та інші праворадикальні міністри неодноразово погрожували розвалити коаліцію Нетаньягу, якщо той погодиться на угоду, яка передбачає всеосяжне перемир'я, і вимагають посилення військового тиску на ХАМАС для звільнення заручників.

Станом на сьогодні ізраїльським військовим вдалося врятувати лише вісьмох із приблизно 240 заручників, захоплених 7 жовтня. Проте у листопаді під час короткого перемир'я було звільнено 105 заручників в обмін на палестинських ув'язнених.

Переговори між ХАМАС та Ізраїлем у куті

Відсутність прогресу призвела до взаємних звинувачень Ізраїлю та ХАМАС, які розділили ізраїльську політику та викликали розчарування у посередників: США, Египту та Катару.

QuoteПереговори зайшли в глухий кут через вимогу ХАМАС отримати гарантії тривалого перемир'я після обміну заручниками і повного виведення ізраїльських військ із Гази. Нетаньягу ж наполягає на тому, щоб ізраїльські військові зберегли контроль над кордоном між Газою та Єгиптом, звідки, за підозрами ЦАХАЛ, ХАМАС отримує найбільше поповнення в зброї та всьому необхідному для існування терористичної структури.

Форум сімей заручників та зниклих безвісти виступив із заявою, що затримка підписання угоди призвела до загибелі заручників. Вони закликали Нетаньягу перестати ховатися і надати суспільству пояснення щодо цього.

Неясно, чи призведе ця нова хвиля гніву до зміни позиції Нетаньягу. Хоча більшість ізраїльтян підтримують угоду з ХАМАС, як показують опитування, регулярні протести в Тель-Авіві поки що не перетворилися на масштабний національний рух.

Однак у неділю настрої, здається, почали змінюватися, коли вулиці заповнили протестувальники, а більшість ЗМІ та політична опозиція закликали Нетаньягу піти на компроміс. Втім, Нетаньягу, який є найдовше правлячим прем'єром в історії Ізраїлю, переживав і більш масштабні протести.

Подякувати 🎉