Личаківський райсуд Львова відправив під арешт без права внесення застави одіозного політика, лідера ОПЗЖ і кума Путіна Віктора Медведчука.
Як повідомили в пресслужбі суду, запобіжний захід лідеру ОПЗЖ Віктору Медведчуку обрано у вигляді тримання під вартою без права на заставу
У суботу, 16 квітня, слідчий суддя райсуду м. Львів задовольнив клопотання слідчого ДБР, яке погоджене Генпрокурором, й обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
«За клопотанням сторін кримінального провадження для гарантування безпеки учасників провадження, зокрема підозрюваного, про що ним було подано заяву, розгляд цього клопотання здійснений слідчим суддею в порядку положень ст. 336 КПК України в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення», — йдеться в заяві суду.
На ухвалу суду підозрюваний і захисник можуть подати апеляційну скаргу.
12 квітня СБУ впіймала лідера забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя», який перебував у розшуку з 27 лютого після втечі з-під домашнього арешту.
14 квітня той самий Личаківський райсуд Львова арештував ще 154 об’єкти майна родини затриманого напередодні лідера ОПЗЖ і його дружини Оксани Марченко.
У чому підозрюють Медведчука
Віктор Медведчук перебував під цілодобовим домашнім арештом за підозрою в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів із травня 2021 року. Згодом у жовтні додалася ще одна підозра – у держзраді та сприянні діяльності терористичної організації.
12 жовтня 2021 року суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня в справі про незаконну закупівлю вугілля з Росії через окуповані території Донбасу у 2014 — 2015 роках. Депутата підозрювали в торгівлі з ватажками ОРДЛО. Сторона обвинувачення просила визначити заставу в розмірі 1 млрд грн.
Пізніше Печерський райсуд Києва подовжив Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 10 березня 2022 року.
Лідер ОПЗЖ також виявився фігурантом скандалу, у якому він постав як лобіст кремлівських інтересів. Журналісти проєкту Bihus.Info опублікували прослуховування телефонних розмов Віктора Медведчука за чотири роки – з 2014 до 2017-го, під час яких він нібито спілкується з російськими посадовцями різного рівня та керівниками так званих «ДНР» і «ЛНР».
27 лютого, на четвертий день після вторгнення Росії в Україну, стало відомо про те, що Віктор Медведчук утік з-під домашнього арешту, під яким він перебував за кількома провадженнями.
18 березня суд дозволив заочно заарештувати Медведчука.
За 5 днів до російського нападу на Україну дружина Медведчука залишила країну, згодом вона опублікувала відео з Москви.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям