Facebook Pixel

Компанії, квартири, земля та яхта. Суд арештував ще 154 об’єкти майна родини Медведчуків

Суд арештував ще 154 об’єкти рухомого та нерухомого майна родини затриманого напередодні лідера ОПЗЖ і кума Путіна Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Одіозного політика, одного з найвідоміших лобістів інтересів країни-окупанта в Україні, було затримано 12 квітня внаслідок спецоперації СБУ.

Як розповів голова СБУ Іван Баканов, лідера ОПЗЖ, який на початку війни втік з-під арешту й переховувався в Києві, ФСБ намагалася вивезти спочатку до Придністров'я, а потім – до Москви. Але правоохоронцям вдалося затримати його дорогою на виїзді з Київської області.

Рішення про арешт активів родини Медведчука, як повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань, 13 квітня виніс Личаківський районний суд Львова.

У переліку арештованого майна: 26 автомобілів, 30 земельних ділянок, 23 будинки, 32 квартири, 17 паркомісць і моторна яхта. Під арештом опинилися й частки в статутних капіталах у 25 компаніях, бенефіціарними власниками яких є Віктор Медведчук чи його дружина.

Раніше слідчі ДБР і прокурори Офісу Генпрокурора через суд арештували яхту Медведчука Royal Romance та інше нерухоме майно. У 2015 році яхта коштувала майже $200 млн. Але Медведчук володів нею через офшор Fregata Marine на Маршаллових островах, який до березня 2021-го був записаний на дружину — Оксану Марченко. Потім яхта змінила власника на Lanelia Holdings також із Маршаллових островів.

Тоді судно передали в управління Нацагентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами. За даними АРМА, на момент арешту яхта перебувала в хорватському порту Рієка.

У 2015 р. 100-метрова яхта "Royal Romance" коштувала близько $200 млн. Фото: wikipedia.org

У 2015 р. 100-метрова яхта "Royal Romance" коштувала близько $200 млн. Фото: wikipedia.org

Майно Медведчуків: телеканал "1+1", нафтогазові родовища, обленерго, металургійні комбінати

Згідно з e-декларацією Медведчука за травень 2021-го, майже все майно та компанії записано на дружину Оксану Марченко, за лідером ОПЗЖ — лише партії та громадські організації.

У майновому списку родини тоді перебували: 50 квартир, 5 літаків і власне «Межигір'я» — велетенський маєток у Закарпатській області, не гірший, ніж у Януковича.

Медведчуку належать два особняки та тисячі квадратних метрів житлової нерухомості в столиці, з-поміж них 12 квартир на вул. Грушевського, 9А ($15 млн), 13 квартир на бульварі Тараса Шевченка, 27Б (їхня площа – від 150 до 212 кв. м).

Окрім численних земельних ділянок у Переяславі, на Обухівщині, бази відпочинку на Франківщині, лідер ОПЗЖ також має маєток у Криму під Алупкою за $2 млн і 23 га болгарського узбережжя вартістю $25 млн.

Оксана Марченко, згідно з декларацією її чоловіка, володіє десятками офшорних компаній на Кіпрі. Через них їй належать частки в енергетичних, металургійних, логістичних підприємствах і телекомпаніях. За підрахунками Forbes Україна, загалом на $140 млн.

Сімʼї Медведчука належать частки в трьох обленерго на Франківщині, Львівщині та в Запоріжжі. Також Марченко через офшорні компанії володіє частками в «Дніпроспецсталі», «Запорізькому заводі феросплавів» і чотирьох одеських нафтоперевальних комплексах: «Синтез Ойл», «Ексімнафтопродукт», «Одеснафтопродукт» і «Укрлоудсистем».

На Марченко також записано частки в трьох телеканалах: «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», «Гравіс-Кіно» ("2+2") і «ТЕТ». Через дружину Медведчук контролює Гавриківське нафтове родовище в Росії за $93 млн, а також нафтогазову ділянку «Глибока» в Криму за $20 млн.

Родина Медведчука також володіє готівкою та іншими ліквідними активами на $70 млн. Левова частка цієї суми – дивіденди Новошахтинського заводу нафтопродуктів у Ростовській області (Марченко володіла ним у 2014 – 2021 роках).

Є в Медведчука і власні літаки. За даними Bihus.Info, з п'яти з них він регулярно користувався двома: Dassault Falcon 900EX ($25 млн) і Gulfstream G650 ($70 млн).

До війни Forbes оцінював статки Медведчука в $620 млн.

Що буде далі з майном родини Медведчука

Майно та активи разом із корпоративними правами може бути конфісковано за рішенням суду у вигляді обвинувального вироку, зазначив у коментарі The Page Ігор Чудовський, керівний партнер АО «Чудовський і партнери».

Водночас, за словами юриста, на час розслідування ці активи може бути передано в управління АРМА.

Quote«Це стосується тільки тих (активів — The Page), що перебувають на території України та ЄС. Виконати практично рішення суду про арешт і конфіскацію у РФ буде складно. Утім, це може стати предметом політичного діалогу», — заявив Чудовський.

У чому підозрюють Медведчука

Медведчука підозрюють у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів. Фото: пресслужба СБУ

Медведчука підозрюють у держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів. Фото: пресслужба СБУ

Віктор Медведчук перебував під цілодобовим домашнім арештом за підозрою в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів із травня 2021 року. Згодом у жовтні додалася ще одна підозра – у держзраді та сприянні діяльності терористичної організації.

12 жовтня 2021 року суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня в справі про незаконну закупівлю вугілля з Росії через окуповані території Донбасу у 2014-2015 роках. Депутата підозрювали в торгівлі з ватажками ОРДЛО. Сторона обвинувачення просила визначити заставу в розмірі 1 млрд грн.

Пізніше Печерський райсуд Києва подовжив Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 10 березня 2022 року.

Лідер ОПЗЖ також виявився фігурантом скандалу, у якому він постав як лобіст кремлівських інтересів. Журналісти проєкту Bihus.Info опублікували прослуховування телефонних розмов Віктора Медведчука за чотири роки – з 2014 до 2017-го, під час яких він нібито спілкується з російськими посадовцями різного рівня та керівниками так званих «ДНР» і «ЛНР».

27 лютого, на четвертий день після вторгнення Росії в Україну, стало відомо про те, що Віктор Медведчук утік з-під домашнього арешту, під яким він перебував за кількома виробництвами. У переліку звинувачень, висунутих йому, фігурувала держзрада.

18 березня суд дозволив заочно заарештувати Медведчука.

19 лютого, за 5 днів до російського наступу, дружина Медведчука залишила країну, згодом вона опублікувала відео з Москви.

Подякувати 🎉