Facebook Pixel

Звʼязки та фірми Медведчука й Марченко: Путін-кум у Ялті, Шуфрич і російська нафта

Колаж The Page

Колаж The Page

Десятки фірм Медведчука та Марченко теж опинилися за арештом

The Page проаналізувало фірми Віктора Медведчука та Оксани Марченко, відображені в системі Youcontrol, та зв’язки подружжя з іншими бізнес-групами в Україні.

Ми вирішили показати ті компанії, де Медведчук є чинним бенефіціаром, а також ті, які він заснував або якими володів, а зараз вони переписані на його дружину.


1

Медведчук: маєток у Ялті, Путін і нафта з Росії

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал»

 • розмір статутного капіталу — 1,97 млрд грн;
 • види діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; прокат товарів для спорту та відпочинку;
 • засновник — компанія Бревіса Холдінгз ЛТД, Кіпр, розмір внеску до статутного фонду — 1,5 млрд грн, частка — 75,9%;
 • засновник — компанія Інтермей Менеджмент ЛТД, Велика Британія, Лондон, розмір внеску до статутного фонду — 417 млн грн, частка — 21,2%;
 • кінцевий бенефіціар: Марченко Оксана Михайлівна, має прямий вирішальний вплив на компанію, відсоток права голосу — 76%.

Компанія повʼязана з ФПГ «Група Нестора Шуфрича».

ТОВ «Інвестиційна компанія «Гармонія»

 • розмір статутного капіталу — 160 млн грн;
 • види діяльності — надання інших фінансових послуг; неспеціалізована оптова торгівля; діяльність у сфері права; діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань оподаткування; консультування з питань комерційної діяльності та управління; дослідження кон'юнктури ринку та вивчення громадської думки.
 • засновник — Марченко Оксана Михайлівна, розмір внеску до статутного фонду — 160 млн грн, частка — 100%;
 • кінцевий бенефіціар — Марченко Оксана Михайлівна, відсоток права голосу — 100%.

Компанія пов'язана з промислово-торговими групами «Група братів Козак», «Група Нестора Шуфрича», «Група братів Суркісів».

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

ТОВ «Інвестиційна компанія «ТЕРРА-ІНВЕСТ»

 • розмір статутного капіталу — 625,5 млн грн;
 • види діяльності — купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду інших машин, устаткування та товарів; організація інших видів відпочинку та розваг; діяльність засобів розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання; надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; агентства нерухомості;
 • засновник — компанія Ларідж Інвестменс ЛТД, Велика Британія, Лондон, розмір внеску до статутного фонду — 459,4 млн грн, частка — 73,4%
 • засновник — компанія Бревіса Холдінгз ЛТД, розмір внеску до статутного фонду — 140 млн грн, частка — 22,4%;
 • кінцевий бенефіціар — Марченко Оксана Михайлівна, має прямий вирішальний вплив на компанію, відсоток права голосу — 73%.

Саме через цю компанію Марченко освоювала Гавриківське нафтове родовище в Росії, згідно з розслідуванням «Схем».

Крім того, саме ця компанія володіла маєтком у кримській Ялті, де Віктор Медведчук і Оксана Марченко у 2012 році зустрічали хресного батька своєї дочки, президента РФ Володимира Путіна.

Також, згідно з розслідуванням Bihus.Info, саме на цю фірму записали захоплені соратниками Медведчука 11 тисяч квадратів на Трухановому острові.

АТ закритого типу компанія Concordia Medical

Зазначається, що компанія перебуває в стані зупинення.

 • розмір статутного капіталу — 5 тис. грн;
 • види діяльності — посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту;

Тут цікавим є те, що кінцевий бенефіціарний власник зареєстрований на території РФ. З-поміж актуальних звʼязків компанії в стані ліквідації вказано завод «Кузня на Рибальському», яким зараз володіє Сергій Тігіпко. З-поміж історичних зв'язків у розслідуванні згадуються Петро Порошенко та Ігор Кононенко (які також були повʼязані з «Кузнею на Рибальському» — до 2018 року були кінцевими бенефіціарами компанії).

ТОВ «Інвестиційна компанія «СПОРТ-ТУР»

 • розмір статутного капіталу — 608,3 млн грн;
 • види діяльності — будівництво житлових і нежитлових споруд; інші роботи із завершення будівництва; інша діяльність у сфері охорони здоров'я; інша діяльність у сфері спорту; діяльність засобів розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання; купівля та продаж власного нерухомого майна; управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту; надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів;
 • засновник ТОВ «Інвестиційна компанія «ТЕРРА-ІНВЕСТ», Київ, розмір внеску до статутного фонду — 608,3 млн грн, частка — 100%;
 • кінцевий бенефіціар: Марченко Оксана Михайлівна, має прямий вирішальний вплив, відсоток права голосу — 73%.

У розслідуванні Bihus.info зазначається, що компанія «СПОРТ-ТУР» не потрапила до офіційної декларації Віктора Медведчука. Як бачимо, вона безпосередньо пов'язана з «ТЕРРА-ІНВЕСТ», яка зі свого боку пов'язана з державою-терористом і «віджимом» частини території Труханового острова.

Фото: t.me/SBUkr

Фото: t.me/SBUkr

ТОВ «ФОРПОСТІНВЕСТ»

 • розмір статутного капіталу — 28 млн грн;
 • види діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління; надання інших фінансових послуг; купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; організація будівництва споруд; будівництво житлових і нежитлових будівель;
 • засновник — ТОВ «Інвестиційна компанія «УКРКАПІТАЛ», Київ, розмір внеску до статутного фонду — 28 млн грн, частка — 100%;
 • кінцевий бенефіціар — Марченко Оксана Михайлівна, має непрямий вирішальний вплив на компанію, відсоток права голосу — 76%;

Опосередкований вплив на юридичну особу, згідно з даними сервісу Youcontrol, здійснює компанія Бревіса Холдінгз ЛТД, один із засновників «УКРКАПІТАЛ» на Кіпрі. Також не входила в декларацію Віктора Медведчука.

QuoteКрім зазначених вище компаній, досі юридично повʼязаних із політиком, на нього зареєстровано два ФОПи в місті Маріуполі. Згідно з даними сервісу, обидва займаються роздрібною торгівлею з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.
2

Марченко: брати Козак і фільми про Баскова та Леонтьєва

znimok-ekrana-2022-04-15-o-171358.png

ТОВ «МБК Агротехніка»

 • розмір статутного капіталу — 540,8 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; розведення великої рогатої худоби молочних порід; розведення свиней; змішане сільське господарство; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин

Оксану Марченко вказано з-поміж засновників юридичної особи та чинних бенефіціарів із часткою уставного капіталу 25%. Ще 25% перебувають у ТОВ «Гармонія», чиїм кінцевим бенефіціаром із часткою 100% є також Марченко. Компанія повʼязана з ФПГ «Група Нестора Шуфрича» та ФПГ «Група братів Козак».

Приватне агропромислове підприємство «Колос»

 • розмір статутного капіталу — 450 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування олійних плодів; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості; роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами; вантажний автомобільний транспорт.

Марченко вказано з-поміж засновників і чинних бенефіціарів, також там фігурує приватне сільськогосподарське підприємство «ОСКАР» із внеском до статутного капіталу в розмірі 450 тис. грн і часткою 100%.

«Колос» безпосередньо входить до ФПГ «Група братів Козак» і має звʼязки з ФПГ «Група Нестора Шуфрича» та «Група Віктора Медведчука».

Приватне сільськогосподарське підприємство «Роднічок»

 • розмір статутного капіталу — 110 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур; змішане сільське господарство; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; неспеціалізована оптова торгівля.

Оксану Марченко вказано з-поміж засновників. Засновником із внеском у розмірі 110 тис. грн і 100% часткою знову-таки вказано підприємство «Оскар». Водночас Марченко є чинним бенефіціаром компанії.

ТОВ «Геофізика-777»

 • розмір статутного капіталу — 10 млн грн;
 • види діяльності — діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; добування сирої нафти; добування природного газу; добування руд інших кольорових металів; надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу; дослідження та експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук;
 • кінцевий бенефіціар — Оксана Марченко, відсоток права голосу — 76%.

Основним засновником зі 100% часткою та внеском 10 млн грн вказано вже знайому нам компанію «УКРКАПІТАЛ», де Марченко є кінцевим бенефіціаром і має 76% права голосу. Нагадаємо, що засновник «УКРКАПІТАЛ» зареєстрований на Кіпрі.

Компанія «Роднічок» повʼязана з ФПГ «Група Нестора Шуфрича», «Група братів Козак» і «Група Віктора Медведчука».

ТОВ «Галицька аграрна компанія»

 • розмір статутного капіталу — 30 тис. грн;
 • види діяльності: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур; змішане сільське господарство; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; неспеціалізована оптова торгівля.

Оксану Марченко вказано з-поміж засновників і чинних бенефіціарів, а засновником із внеском до уставного фонду в розмірі 30 тис. грн і часткою 100% вказано сумнозвісну компанію «Оскар». ТОВ очікувано повʼязане з ФПГ «Група Нестора Шуфрича», «Група братів Козак» і «Група Віктора Медведчука».

Приватне підприємство «Галичина-Органік»

 • розмір статутного капіталу — 810 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур; змішане сільське господарство; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; неспеціалізована оптова торгівля;
 • кінцевий бенефіціар — Оксана Марченко, її ж вказано як чинну учасницю компанії.

З-поміж засновників юридичної особи зі 100% часткою та внеском у розмірі 810 тис. грн до статутного фонду знову-таки вказано «Оскар». Компанія повʼязана з тими самими фінансово- промисловими групами — братів Козак, Шуфрича та Медведчука.

znimok-ekrana-2022-04-15-o-171437.png

ТОВ «Христофор Колумб Тревел»

Марченко вказано як історичну засновницю компанії, що входить до групи братів Козак і повʼязана з групами Нестора Шуфрича та Віктора Медведчука.

Приватне підприємство «Галагробізнес МЗ»

 • розмір статутного капіталу — 10 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур; змішане сільське господарство; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; неспеціалізована оптова торгівля.

Марченко вказано з-поміж засновників, вона є чинним бенефіціаром, а засновником зі 100% внеском у статутний фонд є все той самий «Оскар».

ТОВ «ТАМАВАРОВУДЕКСПОРТ»

 • розмір статутного капіталу — 510 тис. грн;
 • види діяльності — підготовчі роботи на будівельному майданчику; вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; лісозаготівля; виробництво дерев'яної тари.

Марченко вказано як чинного бенефіціара компанії та історичного учасника. 100% частку в уставному фонді має підприємство «Оскар».

ТОВ «ЛАНДРАС-АГРО»

 • розмір статутного капіталу — 210 тис. грн;
 • види діяльності — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур; розведення овець і кіз; розведення свиней; розведення свійської птиці; розведення інших тварин; допоміжна діяльність у рослинництві; післяврожайна діяльність; виробництво м'яса; виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості; виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання; вантажний автомобільний транспорт.

Марченко вказано як чинного бенефіціара, засновник зі 100% внеском до статутного фонду — ПП «Оскар».

Приватне підприємство «ОМЕГА-TV»

 • розмір статутного капіталу — 1 млн грн;
 • види діяльності — діяльність у сфері телевізійного мовлення; виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм; компонування кіно- та відеофільмів, телевізійних програм; видання звукозаписів; діяльність у сфері радіомовлення; надання інших інформаційних послуг.

Марченко вказано як чинного бенефіціара компанії й засновника з розміром внеску до статутного фонду 100% (1 млн грн). Має прямий вирішальний вплив на компанію (100% права голосу).

«Омега-ТВ», що має очевидний проросійський нахил, відома документальним циклом «Імена» — серією програм про людей, чиї долі «переплелися з історією України». Ці фільми виходили в ефірі на УТ-1 та «Інтері». З-поміж відомих осіб, про яких Марченко зробила фільми, до прикладу:

 • Микита Хрущов;
 • Микола Басков;
 • Таїсія Повалій;
 • Людмила Гурченко;
 • Олександр Малінін;
 • Валерій Леонтьєв.

ТОВ «Науково-виробнича фірма «ГЕОФІЗИКА-21»

 • розмір статутного капіталу — 100 тис. грн;
 • види діяльності — діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; добування сирої нафти; добування природного газу; добування руд інших кольорових металів; надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу; дослідження та експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.

Засновником юрособи зі 100% внеском до уставного фонду вказано компанію «УКРКАПІТАЛ», чиїм кінцевим бенефіціаром є, нагадаємо, Марченко. Саме вона є чинним бенефіціаром «Геофізика-21» із прямим вирішальним впливом і відсотком права голосу 76%.

ТОВ «Клубний будинок «ДІАМАНТ»

 • розмір статутного капіталу — 16,75 млн грн;
 • види діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; купівля та продаж власного нерухомого майна; агентства нерухомості; управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту.

З-поміж засновників юрособи із часткою внеску до статутного фонду 23,9% вказано компанію «УКРКАПІТАЛ» (4 млн грн). Марченко — чинний бенефіціар і кінцевий бенефіціар із тою самою часткою 23,9%. Цікаво, що ще один із засновників — Шаргородський Юрій — зареєстрований у США. З-поміж звʼязків компанії очікувано вказано ФПГ «Група Віктора Медведчука».


3

Декларації: «Межигірʼя» й маєток під Алупкою

Нагадаємо, e-декларація Медведчука за травень 2021-го показала, що майже все майно та компанії записані на його дружину Оксану Марченко. З-поміж іншого там вказано 50 квартир, пʼять літаків і власний аналог «Межигір'я» в Закарпатській області. Також Медведчук володіє двома маєтками та тисячами квадратних метрів житлової нерухомості в Києві, маєтком у Криму під Алупкою та 23 га болгарського узбережжя.

Марченко зі свого боку, як ми бачимо з розслідування вище, володіє офшорними компаніями на Кіпрі, через які має частки в енергетичних, металургійних, логістичних підприємствах і телекомпаніях. Родина Медведчуків має частки в трьох обленерго на Франківщині, Львівщині та в Запоріжжі, через офшори — у «Дніпроспецсталі», «Запорізькому заводі феросплавів», «Синтез Ойл», «Ексімнафтопродукт», «Одеснафтопродукт» і «Укрлоудсистем».

Окрім того, Марченко має частки в таких телеканалах, як "1+1", «Гравіс-Кіно» ("2+2") і «ТЕТ». До вторгнення 24 лютого Forbes оцінював статки Медведчука в $620 млн.


Контекст.

Було арештовано 26 авто, 30 земельних ділянок, 23 будинки, 32 квартири, 17 паркомісць і моторна яхта. Також під арештом опинилися частки в статутних капіталах у 25 компаніях. У цьому самому матеріалі ми писали про те, що буде далі з майном родини Медведчука.