Facebook Pixel

Медведчук встиг заховати яхту за $200 млн в офшорі, віддавши під арешт дешевшу — «Слідство.Інфо»

Автор
Медведчук зробив дуже хитрий хід, стверджують розслідувачі. Фото: Facebook

Медведчук зробив дуже хитрий хід, стверджують розслідувачі. Фото: Facebook

Співголова партії ОПЗЖ Віктор Медведчук, проти якого відкрили справу за підозрою в державній зраді, ввели персональні санкції та майно якого заарештували, сховав один із найдорожчих своїх активів — п'ятипалубну яхту Royal Romance — у новому офшорі. Тому яхта не потрапила під санкції РНБО і не опинилася під арештом, з'ясувало у своєму розслідуванні «Слідство.Інфо».

Журналісти заявили, що Медведчук виводив яхту з-під санкцій у період із лютого по квітень, коли РНБО вносив його до списку санкцій і заарештовував його майно. Зокрема, 19 лютого на майно та бізнес сім'ї Медведчука наклали санкції за фінансування тероризму, а 9 квітня Херсонський міськсуд заарештував яхту політика, яка часто бувала в портах окупованого РФ Криму. Однак під арешт потрапило не дороге п'ятипалубне судно, а порівняно недорога яхта Romance 1.

Журналісти стверджують, що яхта Royal Romance вартістю в $200 млн встигла змінити власника. 31 березня 2021 року її переписали з офшору Fregata Marine Ltd, що зареєстрований на Маршаллових островах і належить дружині політика Оксані Марченко, на інший місцевий офшор — Lanelia Holdings Ltd. Останній не афілійований із Медведчуками, на відміну від «засвіченого» в декларації Медведчука Fregata Marine. І на цьому зв'язок яхти з Медведчуками перервався.

Telegram Logo

«Тобто за десять днів до накладення арешту на меншу яхту хтось дуже винахідливо змінив власників великої розкішної яхти», — наголошується в матеріалі.

Однак журналісти пов'язали переміщення яхти Royal Romance із публікаціями Марченко з Хорватії. На цій підставі вони дійшли висновку, що сім'я Медведчука продовжила користуватися судном, а продаж яхти був радше фіктивний.

Журналісти вирішили взяти коментарі щодо ситуації в НАЗК і в самого Медведчука. Однак у Нацагентстві не змогли нічого пояснити, а нардеп не відповів на дзвінок. Розслідувачі припустили, що перереєстрація яхти сталася через витік інформації про підготовку її арешту, проте чи це так, достеменно невідомо.

Контекст. На початку лютого 2021 року РНБО ввів санкції проти однопартійця Медведчука — нардепа Тараса Козака та афілійованих із ними телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK терміном на п'ять років. Пізніше під санкції РНБО потрапили дві авіакомпанії — молдавська JET4U SRL і португальська JET4U LDA. Медведчук і Козак використовували літаки цих фірм, щоб літати в Росію та окупований Крим.

Слідом за цим РНБО взявся персонально за Медведчука та його дружину Оксану Марченко. Проти них ввели санкції, заарештували їхні активи, а проти нардепа додатково відкрили справу за підозрою в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Росією українському Криму. Підозру підписала генпрокурор Ірина Венедиктова.

Медведчук заявив, що влада займається «політичним переслідуванням». Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Що ж до Козака, то він ховається на території Білорусі, де офіційно перебуває «на лікуванні».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини