Facebook Pixel

Життя під санкціями, імпічмент Зеленського та фінансування тероризму: головне з інтерв'ю Медведчука ВВС

Інтерв'ю Медведчука BBC 2 березня. Фото: УНІАН

Інтерв'ю Медведчука BBC 2 березня. Фото: УНІАН

Депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук розповів, що блокування його рахунків у рамках санкцій особливо не принесли йому незручностей, адже в нього достатньо готівки. Крім того, він зазначив, що збирається задекларувати дуже великі доходи за 2020 рік.

В інтерв'ю BBC він розповів про фінансування тероризму, своє ставлення до політичних суперників та про імпічмент Зеленського. The Page обрало головні тези.

Життя під санкціями РНБО та ймовірний арешт

Медведчук зазначив, що досі не розуміє, чи може користуватися своїм майном, яке потрапило під санкції. Однак депутат та його сім'я продовжують жити у підсанкційному будинку, їздити на підсанкційному автомобілі та змушені купувати продукти за готівку.

Telegram Logo

«Звичайно. У нас є — задекларовані — достатньо грошей, до того ж готівки. Я подаватиму декларацію як народний депутат і все зазначу, включно з дуже великими доходами за минулий рік».

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

керівник партії «ОПЗЖ»

Ба більше, він зазначив, що якщо хтось захоче перевірити, як він користується своєю кредиткою, то побачить, що протягом кількох останніх років там немає жодного платежу.

Quote«Я просто не платив кредиткою, у мене немає в цьому необхідності», — пояснив Медведчук.

Крім того, він зазначив, що готовий до затримання та арешту. І що навіть не виключає, що таке може статися за сфальсифікованими доказами.

«Сьогодні СБУ займається фальсифікацією даних і доказів, і це нам теж відомо, бо світ не без добрих людей… Але те, що влада готова йти «по беспределу» — я це бачу».

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

керівник партії «ОПЗЖ»

Також він зазначив, що санкції проти телеканалів порушують законодавство та Конституцію, адже вони не можуть бути використані проти громадян країни.

Quote«Я стверджую, що санкцій, які використані щодо каналів, в законі про санкції немає. Ми вважаємо, що санкції до цих мовників повинні застосовуватися згідно з законом, тобто через Національну раду телебачення і радіомовлення», — наголосив Медведчук.

Водночас він погодився, що санкції можуть бути введені за фінансування тероризму, однак підкреслив, що для цього необхідно рішення суду, якого нема.

Про імпічмент Зеленського

Також депутат погодився, що за наявності монобільшості «Слуги народу» неможливо провести імпічмент президента Володимира Зеленського, який намагається ініціювати ОПЗЖ. Однак партія збирає підписи у парламенті.

«Ми оголосили початок процедури імпічменту, щоб збирати підписи в парламенті. Але ми хочемо звернутися до людей і на підтримку процедури імпічменту збирати і їхні підписи. Ми робитимемо це, щоб знайти їхню підтримку у питаннях того, що президент не протистояв підвищенню тарифів, у питаннях розбазарювання землі, у питаннях, пов'язаних з Конституційним судом і зі злочинним закриттям трьох каналів».

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

керівник партії «ОПЗЖ»

Про справу Стерненка та Шарія

Медведчук прокоментував також й напівконспірологічну теорію, що нібито історією з засудженням Стерненка влада заграє з електоратом ОПЗЖ на півдні та сході.

«Чому конспірологічна? Може, це ідеологія або ідея. Влада, Зеленський, його оточення і партія «Слуга народу» — вони ж працюють на піарі. Якщо їм це допоможе — удачі.

Я вважаю, що Стерненко, Іванов, Петров повинні відповідати, якщо є для цього підстави. Але я категорично не сприймаю того, що відбулося під АП. Я вважаю, що революції Україні не потрібно. Є вирок — оскаржуйте, доводьте, робіть все для того, щоб, якщо він невинуватий, то це було підтверджено».

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

керівник партії «ОПЗЖ»

Медведчук заявив, що позитивно ставиться до Анатолія Шарія, якому СБУ інкримінувала держзраду та зазначив, що можливо останній навіть забирає електорат у ОПЗЖ.

Quote«Може, і забирає. Але я до нього і до його партії ставлюся позитивно. Ми справді на одному електоральному полі. Але я не вважаю, що на одному електоральному полі повинна бути тільки одна партія», — зазначив Медведчук.

Новий президентський строк Порошенка

Медведчук сказав, що якби відбулися дострокові вибори, то п'ятий президент Петро Порошенко міг би знову стати президентом України.

«Я вважаю, що якщо дострокові президентські вибори відбудуться протягом найближчих пів року-рік, Порошенко стане президентом».

Віктор Медведчук

Віктор Медведчук

керівник партії «ОПЗЖ»

Ба більше, він заявив, що шанси на президентське крісло є у кандидатів від усіх партій:

Quote«Все залежатиме від того, коли будуть вибори. Шанси є в усіх: і у «Слуги народу», і у Тимошенко, і у Порошенка. І у нашого кандидата, який піде на вибори. Все у цьому світі відносне».

Коментарі

Всі новини