Facebook Pixel

ВАКС заарештував частину об'єктів нафтопроводу «Самара – Західний напрямок»

Фото: Liga.net

Фото: Liga.net

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на частину об'єктів магістрального нафтопроводу, щодо власника якого введені санкції указом президента Володимира Зеленського. Про це повідомило видання «Фокус».

photo-2021-02-24-17-33-26.jpg photo-2021-02-24-17-33-27.jpg

Майно, на яке накладено арешт, знаходиться в Житомирській області в селі Майстрова Воля. До переліку ввійшли: лінійно-диспетчерська станція «Новоград-Волинський», 6 кілометрів нафтопроводу і ряд будівель, що забезпечують функціональність трубопроводу.

Всі об'єкти, які потрапили до рішення суду, передаються в Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Telegram Logo

Арешт починає діяти негайно, але у власників майна є п'ять днів для оскарження рішення суду.

Контекст. РНБО доручила Кабміну повернути у власність держави підприємство «ПрикарпатЗахідтранс» (ПКЗТ), яке експлуатує українську ділянку нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» протяжністю 1,1 тис. км. Цей магістральний продуктопровід був побудований за радянських часів і спеціалізується на поставках дизельного палива з РФ через територію Білорусі і України до Угорщини. Проєктна потужність магістралі — 3,5 млн тонн на рік.

У 2015 році ПКЗТ увійшов в орбіту впливу Віктора Медведчука і став одним із основних джерел його доходів. Медведчук через підставних осіб викупив у росіян акції ПКЗТ і через суд скасував передачу Україні нафтопродуктопроводу. Весною 2019 року Медведчук переписав 51% в капіталі ПКЗТ на білоруський нафтобітумний завод бізнесмена Ніколая Горобця.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини