Facebook Pixel

Медведчук подав на Україну скаргу до ЄСПЛ

Віктор Медведчук поскаржився на Україну в Європейський суд з прав людини. Фото: УНІАН

Віктор Медведчук поскаржився на Україну в Європейський суд з прав людини. Фото: УНІАН

Народний депутат від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук, якого звинувачують у державній зраді, поскаржився на «незаконні дії української влади» в Європейський суд з прав людини.

Як написав на своїй сторінці в Facebook член тієї ж фракції Ренат Кузьмін, Медведчук, зокрема, звинуватив владу в політичній мотивації його кримінального переслідування, в грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу й особисту недоторканність.

Telegram Logo
Quote«Беручи до уваги останню заяву Верховного Комісара ООН з прав людини щодо грубих порушень, допущених українською владою при закритті, пов'язаних із Медведчуком опозиційних телеканалів, рішення ЄСПЛ нескладно передбачити. Як нескладно передбачити і наслідки для суддів і прокурорів, які порушили закон на догоду великому начальству. Справа може бути розглянута в пріоритетному порядку, а значить, на рішення довго чекати не доведеться», — написав Кузьмін.

Контекст. На початку лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій проти Тараса Козака і телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne і ZIK терміном на п'ять років. Глава держави ввів це рішення в дію. Пізніше РНБО також ввела санкції проти авіакомпаній — молдавської JET4U SRL і португальської JET4U LDA. Їм належать літаки, на яких Медведчук і Козак літали в Росію.

Пізніше РНБО ввела санкції проти 19 юридичних і 8 фізичних осіб, зокрема Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко особисто. Після цього генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Росією українському Криму Козаку і Медведчуку, після чого останній прибув до Офісу генерального прокурора, ознайомився з копією пред'явленої йому підозри і заявив, що ховатися від слідства не має наміру, а підозри назвав «політично мотивованими». Печерський райсуд Києва, зі свого боку, обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Коментарі

Всі новини