Підтримка України у війні: що їй загрожує. Фото: Макс Левін
Внутрішній та міжнародний консенсус Заходу щодо війни в Україні ослаб перед проміжними виборами у США та перспективою холодної зими для Європи.
Тим не менш, американці констатують, що час для переговорів про мир між Україною та росією ще не настав, і в цьому питанні рішення про їхній початок прийматиме Київ, пише The New York Times.
Зеленський вирішить, про що вести розмову з рф і коли
Володимир Зеленський прийматиме рішення про переговори з рф. Фото: ОП
Як зазначають Пітер Бейкер і Стівен Ерлангер у статті «Байден стикається з новими викликами, створюючи коаліцію для підтримки України», Білий дім не бачить перспектив для переговорів про припинення війни в Україні.
«Жодна зі сторін не в змозі сісти за стіл і вести переговори», — заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Він підкреслив, що Володимир Путін продовжує вести цю війну жорстоким і насильницьким способом, а українці знаходяться не в тому становищі, щоб бажати вести переговори.
Кірбі підкреслив, що США підкорятимуться президенту України Володимиру Зеленському, намагаючись посилити його позицію на будь-яких переговорах, які врешті-решт можуть відбутися.
За його словами, саме Зеленський повинен визначити три речі:
- коли це буде;
- як виглядає успіх України;
- про що він бажає чи не бажає вести переговори з росіянами.
«Але ми ще не там», — підкреслив Кірбі.
Ліві демократи та ізоляціоністи-республіканці: чому їхні заяви щодо України викликали занепокоєння
Джо Байдену запропонували прямі переговори з рф. Фото: Getty Images
Автори матеріалу нагадують, що майже напередодні цієї заяви група з 30 прогресивних демократів у Палаті представників відкликала листа до Джо Байдена.
У цьому листі, який обурив українців, демократи закликали до перегляду стратегії США щодо війни в Україні та порушували питання можливості прямих переговорів з рф для вирішення конфлікту.
«Неспокійність лівих послужила попереджувальним знаком втоми після восьми місяців війни, яка фінансувалася значною мірою за рахунок доларів американських платників податків», — зазначають оглядачі.
Неспокійна й група республіканців-ізоляціоністів, що підтримує політику Дональда Трампа.
Видання нагадує також, що конгресмен Кевін Маккарті з Каліфорнії, який може стати новим спікером Палати представників, минулого тижня погрожував обмежити майбутню допомогу Україні.
Європа та Україна: думки щодо остаточної поразки росії знову поділилися
Західна Європа боїться остаточної поразки рф. Фото: Генштаб Міноборони
Тим часом європейські союзники України та США бачать майбутній хід війни з росією по-різному.
Зокрема, деякі країни колишнього радянського блоку в Східній Європі (скоріше за все, мова йде про Польшу, Естонію, Латвію та Литву) хочуть, щоб росія була остаточно переможена, а її війська були виведені з усієї України, включаючи Крим.
Тим часом країни Західної Європи, як Німеччина, Франція та Італія, вважають, що така повномасштабна перемога є нереалістичною, і хвилюються, що Вашингтон не думає чітко про те, чим може закінчитися війна.
За словами авторів матеріалу, навіть між союзниками, які поділяють схожі погляди, зросла напруженість щодо енергетичної та оборонної стратегії.
Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрілися в Парижі 26 жовтня, щоб обговорити свої розбіжності щодо підтримуваного Францією обмеження цін на природний газ ЄС, якому Німеччина чинила опір.
Наступні тижні будуть ключовими для стратегії Байдена з підтримки України
Джо Байден має зміцнити коаліцію на підтримку України. Фото: Getty Images
Ще більше посилюючи тиск, Володимир Путін у середу особисто заявив, що Україна готується підірвати так звану «брудну бомбу», повторюючи фейк, який раніше поширив міністр оборони рф Сергій Шойгу.
«Для Байдена, який створив широку коаліцію для свого підходу вдома та за кордоном, наступні кілька тижнів можуть стати ключовими», — вважає видання.
Хоча українські військові зусилля все ще користуються широкою підтримкою в США, опитування показують деяке зменшення, особливо серед республіканців.
Так, 20% американців, опитаних дослідницьким центром Pew минулого місяця, сказали, що США надають занадто велику допомогу Україні, порівняно з 12% в травні та 7% в березні.
32% республіканців сказали, що для України робиться занадто багато, порівняно з 11% демократів. Близько 46% республіканців сказали, що США роблять належну кількість або недостатньо, так же відповіли 65% демократів.
Російська пропаганда просочується у політикум США
Російська пропаганда досягла політикуму США
На жаль, російські ультраправі пропагандистські тези просочуються в політичне середовище США, зазначає виконавча директорка Інституту міжнародного лідерства Маккейна та колишня чиновниця Пентагону Евелін Фаркас.
«Свідомо чи несвідомо американські політики використовують тези, які лише викликають широку посмішку на обличчі Путіна», – попередила вона.
Офіційні особи Білого дому заявили анонімно, що вони не мають нічого спільного з швидким відступом прогресисті, але їх заспокоїла швидка відмова.
Проте зростаючий скептицизм республіканців означає, що перемога опозиції на проміжних виборах викличе питання щодо майбутніх пакетів допомоги Україні.
Видання нагадує, що й до заяви Маккарті 57 республіканців у Палаті представників і 11 у Сенаті проголосували проти допомоги у розмірі $40 млрд. Втім, інші республіканці непохитно підтримували Україну.
Україні дають зброї достатньо, щоб вижити, а не перемогти
Європа ніби дозує поставки зброї для України.
Тим часом Європа все більше непокоїться, що Україна вестиме за допомогою США війну так успішно, що підштовхне Путіна до ескалації.
Німці і французи досі бояться, що занадто велика втрата обличчя для росії спонукає кривавого диктатора до використання ядерної зброї або «брудної бомби».
Саме тому, на думку авторів матеріалу, Німеччина та Франція, здається, ретельно калібрують складність зброї, яку вони надсилають в Україну.
Існує значна невідповідність між потоком зброї, що постачається США, Великобританією та Польщею, та тим, що надає решта Європи, що викликає постійне питання про те, чи не є деякі країни повільними через прагнення швидших переговорів, підкреслюють оглядачі.
«Захід надає Україні зброїдостатньо, щоб вижити, але не достатньо, щоб повернути території, – вважає німецький зовнішньополітичний аналітик Ульріх Шпек. — Здається, ідея полягає в тому, що росія повинна не виграти, але й не програти».
Незважаючи на це, радник Центру стратегічної та бюджетної оцінки у Вашингтоні Ерік Едельман наполягає, що європейці тримаються разом міцніше, ніж багато хто очікував.