Facebook Pixel

Саме війна з рф допомогла переосмислити ставлення до УПА та Бандери, — історик

Вторгнення росії в Україні змінило в суспільстві ставлення до героїв УПА і її лідерів.

Про це заявив в інтерв`ю The Page народний депутат, історик, дослідник історії визвольного руху Володимир В'ятрович.

Quote«Цього року опитування показало, що 81% вважає їх учасниками боротьби за незалежність. Війна сучасна дозволила багатьом приміряти на себе шкіру повстанця, бандерівця, відчути себе в його шкірі. Відбувається колосальне переосмислення того, чому з'явилася УПА і чому вона заслуговує на героїзацію в нашій історії», — пояснив депутат.

В українських підручниках уже давно, з часів Незалежності є Мазепа, вже зараз є і Бандера, є весь український визвольних рух – боротьба українців за незалежність, додав В'ятрович.

Окрім того, українці одними з перших на постсовєцькому просторі створили цілий комплект українських підручників з 5-го по 11-й клас, які створили уявлення молодого покоління українців про історію їхньої держави.

Quote«Завдяки цьому нам вдалося сформувати нове покоління українців. Ті, хто виховувалися на підручниках вже незалежної України, починаючи з 1991 року – зараз тримають зброю в руках, захищаючи незалежність. І роль учителя історії в перемозі над росією буде величезна», — пояснив історик.

Протягом попередніх 8 років був також ухвалений закон про визнання УПА, визначено день Захисника 14 жовтня, бандерівське гасло «Слава Україні!» стало офіційним вітаннями ЗСУ, а гімн ОУН — офіційним маршем, — додав В'ятрович.

За його словами, дуже важливо, що держава переосмислила події 2014 року і пішла на зміну самого образу армії. З'явилися нові однострої, вкраплення історичних традицій – наприклад, мазепинка, яка має зв’язок з попередніми військовими традиціями.

Quote«Змінились і назви військових частин – їх присвячують героям, які боролися в попередні століття за незалежність країни. З’являються нові нагороди, зокрема, «За заслуги», яка по суті повторює нагороду УПА. Такі цілеспрямовані мостики між поколіннями борців є абсолютно правильними кроками», — каже В'ятрович.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉