Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Світ ракет і бомб. Зе в Давосі розповів про майбутнє без перемоги України

Фото: колаж The Page

Фото: колаж The Page

Якби Україна отримала всю допомогу — збройну та фінансову — ще в лютому 2022 року, вона могла б зберегти десятки тисяч втрачених життів.

Крім того, якби Захід застосував до Кремля весь пакет жорстких санкцій ще у 2021 році, росія могла б і не наважитися на повтомасштабне вторгнення, заявив президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників Міжнародного економічного форуму в Давосі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

The Page розписало ключові меседжі глави Української держави.

Світ у разі падіння України

znimok-ekrana-2022-05-23-o-141209.png

Президент зазначив, що цього воєнного року слова поворотний момент є не просто фігурою мови.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Зараз вирішується, чи пануватиме у світі груба сила, і якщо це буде так, то ми можемо в Давосі більше не збиратися. Груба сила не дискутує, а вбиває одразу», — підкреслив Зеленський.

Він додав, що саме це робить росія прямо зараз, коли він спілкується з участниками МЕФ, в колишній «Російський дім» у Давосі вже став «Домом російських воєнних злочинів».

З-поміж прикладів поворотних моментів президент України назвав те, що росія зробила із собою, ставши державою воєнних злочинів.

Quote«Росія залишає замість квітучих міст чорні руїни. Замість нормальної торгівлі — закрите море. Замість туризму — тисячі бомб і ракет. Саме так виглядатиме світ уже скоро, якщо її не зупинити», — підкреслив президент.

ООН і МАГАТЕ не можуть долати кризи

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

За словами Зеленського, історія памʼятає, як декілька пострілів можуть призвести до загибелі мільйонів людей, як це було в 1914 році перед Першою світовою, або як одна людина може чинити глобальне зло, якщо їй не чинять спротив, як було з Адольфом Гітлером у Мюнхені 1938 року (коли відбулася Мюнхенська змова і чехословацькі Судети відійшли Німеччині — The Page).

Президент вважає, що історичні моменти бували поворотними й не дуже, але вони часто допомагають підготуватися, залікувати рани від катастроф після таких поворотів.

Після Другої світової війни була велика кількість реакцій на глобальну агресію, і саме тоді зʼявилися такі організації, як-от ООН, ОБСЄ, МАГАТЕ, СОТ.

Quote«Але чи достатньо їх, щоб реагувати на те, з чим ми зіткнулися сьогодні?» — запитав Зеленський.

За його словами, не треба адаптувати ці організації чи реагувати на агресію — треба діяти й діяти превентивно, створювати нові інструменти та нові прецеденти.

Вторгнення 24 лютого могло не бути

marik-azov3.jpeg

На думку Зеленського, Україна створила історичний прецедент сміливості, коли Києву казали, що його оборона не протримається й кількох днів.

Quote«Ми зупинили російську армію та поступово витискаємо її з нашої землі. Але чи довелося б нам це робити, якби до нас ще минулого року дослухалися й вжили проти росії повний спектр санкцій. Санкцій, що здатні збити з ніг будь-якого диктатора. Я вважаю, відповідь «ні», — підкреслив він.

Другим прецедентом Зеленський назвав те, скільки емоцій і захоплення викликала українська сміливість у боротьбі за свободу, що надихнула до боротьби весь світ: люди в різних державах тиснуть на свої уряди, щоб ті допомагали народу, який зазнав нападу.

Але, за його словами, усе це сталося тільки зараз, тоді як росія пішла війною на Україну ще у 2014 році.

Quote«Якби тиск почався ще тоді, чи пішла б росія на повномасштабну війну? Упевнений, ні», — пояснив президент.

Зупинити всю співпрацю з росією

kreml-krovishcha.png

Зараз світ дослухається й повірив Україні, але є очікування того, що буде далі, зазначив Зе. Питання полягає в тому, щоб зупинити грубу силу рф, що кинула виклик усьому, що цінує цивілізований світ.

Він закликав не чекати, поки кривавий диктатор Володимир Путін натисне «червону кнопку».

Quote«Не чекайте на фатальні постріли — хімічної, біологічної зброї, не дай Боже, ядерної. Не чекайте так, щоб Кремль вважав, що йому не чинитимуть спротив. Треба, щоб росія та кожен агресор знали, що відповідь буде негайною», — підкреслив президент України.

Він закликав Захід ввести повне ембарго на нафту, заблокувати російські банки, повністю припинити співпрацю в IT-секторі, закрити всю торгівлю.

Quote«Зробіть прецедент, який ще десятиліттями працюватиме на підтримання миру», — закликав Зеленський.

Він підкреслив, що бренди відомих компаній не мають асоціюватися з воєнними злочинами та використовуватися воєнними злочинцями в їхніх кривавих намірах.

Quote«Якщо агресор втрачає все, то це точно позбавляє його мотивації розпочинати війни», — вважає Зеленський.

Зе запросив в Україну компанії, що пішли з рф

znimok-ekrana-2022-05-23-o-141140.png

Президент запросив усі компанії, що пішли з російського ринку, прийти працювати в Україну, де є не тільки 40-мільйонний ринок, але й спільний ринок з ЄС.

Крім того, бізнеси можуть активно долучитися до відновлення держави після війни, щоб швидко відбудувати Україну.

Quote«Це продемонструє агресору, що війна не дає бажаних результатів», — зазначив Зеленський і додав, що Україна вже зазнала $0,5 трлн збитків.

Бізнеси, зі свого боку, можуть взяти шефство над тим чи іншим регіоном чи галуззю, а Україна запропонує самостійно написану модель відбудови.

Це була б найбільша можливість для економічного стрибка за весь період із часів Другої світової війни. Але для того, аби компенсувати людям втрати від війни, російські активи мають бути конфісковані та передані в спеціальній фонд, направлений на відновлення України.

Глава держави нагадав, що платформу відбудови України запропонувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, а Швейцарія невдовзі проведе конференцію, присвячену післявоєнному відновленню нашої держави.

Війна росії проти України переконує в тому, що допомога є тим ціннішою, чим швидше її надають.

Quote«Зброя, фінанси, гуманітарна допомога... Якби ми все це отримали одразу в лютому, то зберегли б десятки тисяч життів», — упевнений президент.

За його словами, тепер Україні необхідно отримувати щонайменше $5 млрд щомісяця, саме тому було створено фонд U24 — фонд відновлення України. Фонд надає кожному донору конкретну пропозицію — як можна допомогти зараз.

Аналог 911 для світових загроз

znimok-ekrana-2022-05-23-o-141134.png

Саме під брендом U24 після перемоги Зеленський хоче створити аналог 911 для захисту інших держав:

Quote«Має бути організація, що впродовж 24 годин дасть відповідь на військовий напад, стихійне лихо тощо. Має бути те, що забезпечує прецедент абсолютно вчасної допомоги тому, хто її потребує, щоб зберегти соціальну стабільність. Має бути така United24, яка в глобальному сенсі гарантує безпеку», — зазначив він.

Президент процитував Джорджа Маршала від 1947 року, який заявляв, що його плани направлено проти голоду, бідності, відчаю та хаосу, на відновлення економіки у світі, політичних і соціальних умов, де можуть працювати вільні інституції.

Quote«Мої пропозиції також направлені проти голоду, бідності, відчаю та хаосу. Війна несе саме це. Усі ми маємо діяти швидко, превентивно, не боятися створювати нові прецеденти — саме цьому світ мав навчитися ще минулого століття, коли заплатив велику ціну за те, що реагував, а не діяв превентивно», — додав український лідер.

Україна майбутнього: складніше за Ізраїль

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Відповідаючи на запитання, якою він бачить Україну майбутнього, Зеленський заявив: як президент держави, що воює, думає щодня, якою вона буде сьогодні.

Quote«Скільки людей ми втратили за ніч — із цього починається мій ранок. Ми закінчили роботи, і в «Десні» під уламками сьогодні 87 жертв, трупів, вбитих життів. А життя — це й є майбутнє. Без цих людей уже не буде майбутнього України», — пояснив президент.

За його словами, наша держава дуже багато втрачає сьогодні, але це її зміцнює:

Quote«Україна дуже багато сплачує за народну війну за свою незалежність. І попереду — перемога. Я радий, що виявилося, що такий міцний народ, і військові, і всі. Це буде сильна держава».

Через те що в будь-який момент із таким сусідом, як рф, війна може повторитися, Україні доведеться створити такі умови, щоб люди, бізнес не боялися розвиватися на її території.

Як приклад такої укріпленої держави президент навів Ізраїль, але нагадав, що з погляду розмірів території Україна є набагато більшою, і закрити її складніше.

Quote«Наше завдання — зробити найсучаснішу систему ППО, найсучаснішу мультисистему безпеки, мати договір щодо безпеки з іншими країнами, яким ми довіряємо, і він має зупиняти агресора ще до приходу на нашу землю», — підкреслив Зе.

Він додав, що Україна має бути потужною, модною, технологічною, безпечною й такою, що готова в будь-який момент захистити свою землю та своїх людей.

Голод має попереджатися завчасно

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Коментуючи питання щодо світової продовольчої кризи, Володимир Зеленський зазначив, що будь-яка реакція на масовий голод має бути превентивною.

Водночас він запропонував створити на українському майданчику організацію експортерів продовольства, щоб у людства була страховка від голоду.

Щодо продажу української продукції тут і зараз, насамперед потрібно розблокувати Чорне та Азовське моря, нагадав президент.

Він також закликав інші держави долучитися до моніторингу того, які країни намагаються купувати вкрадене окупантами українське зерно, і працювати з їхніми посольствами.

Quote«Треба це робити на рівні дипломатів, щоб інші країни нам допомогали — наодинці ми не зможемо із цим боротися».

Щодо розблокування українських портів — треба долучити якомога більше сил для створення морського коридору для експорту зерна та соняшнику, тоді Україна зможе переганяти через порти приблизно 10 млн тонн на місяць, і це дасть змогу подолати голод.

Крім того, сусідні держави, як-от Польща та країни Балтії, змогли вдосконалити шляхи перевезення залізницею, сказав Зеленський.

Quote«Простого рішення немає. Коли у вас сусід — рф, нічого простого не буде. Але вихід є. Є військові можливості розблокувати нашу державу, наші землі, наші води», — зазначив він.

Допомога потрібна від усього світу і постійно. Загроза, за словами Зеленського, ніколи не відчувається, коли вона далеко, але швидкість агресії може прискоритися, якщо Україна паде.

Quote«Прошу діяти разом і швидко», — закликав президент.

«У України дуже мало часу»

voina-72.jpeg

Відповідаючи на запитання, що зараз можна було б сказати кожному з тисяч бізнесів усього світу, які також відчувають вплив російської агресії, Зеленський наголосив:

Quote«Кожному? Їх тисячі, не впевнений, що вистачило б часу. У мене часу дуже мало. У України дуже мало часу. Ніхто не розуміє, скільки часу у Європи та у світу».

Водночас, за його словами, світ обʼєднаний через цю війну та агресію, і це обʼєднання не можна втратити.

Quote«Це той кулак, якого боїться рф», — резюмував Зеленський.

Він порадив бізнесменам з огляду на всі ризики поширення російської агресії кожного ранку просинатися з питанням: що ти зробив для України сьогодні?


Контекст.

Коментарі

Всі новини