Facebook Pixel

Поліція викрила розробника ще однієї фейкової «Дії»

Ще одна підробка «Дії»: поліція затримала зловмисника. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Ще одна підробка «Дії»: поліція затримала зловмисника. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який підробив додаток «Дія» та створив найбільший канал поширення підробки. Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Quote«Багаті талантами українці. Шкода, що свої здібності використовують в злочинних цілях. Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову «Дію». Як виявилося, він такий не один», — написав Клименко.

На Telegram-бот і канал харків’янина, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб. Через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкової «Дії», за 300 грн – оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн – фальшиве посвідчення водія.

Система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу вебсторінку додатку «Дія», і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе. Крім цього, вебплатформа відображала підроблений QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.

Telegram Logo
Quote«Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання», — резюмував Клименко.

Контекст. Наприкінці жовтня у мережі з’явився фейковий застосунок «Дія», у якому завдяки вбудованому редактору можна було створити підроблені документи. 27 жовтня правоохоронці затримали розробника фейкового додатку. Ним виявився 21-річний мешканець Запоріжжя.

Коментарі

Всі новини