Sea Breeze 2021: які сценарії відпрацьовують на півдні України та як реагує Москва

Як будуть проходити воєнні навчання Sea Breeze 2021 в Україні. Фото: armyinform.com.ua

28 червня в Одесі відбулося урочисте відкриття міжнародних маневрів Sea Breeze 2021. Розділені на берегову, морську та авіаційну компоненту під загальним керівництвом морського командування, воєнні навчання пройдуть із 28 червня по 10 липня на півдні України.

Стабілізаційна місія Sea Breeze 2021

Операція проводиться в широкій смузі від русла Дунаю та лиману Дністра до лінії Очаків — острів Первомайський — Кінбурнська коса. Легенда «Сі Бриз» цього року — стабілізаційна місія угруповання багатонаціональних сил в охопленому кризою регіоні. Спектр завдань досить широкий:

  • протистояння незаконним збройним формуванням;
  • протимінні та протичовнові місії в зоні бурої води річка море;
  • викид повітряного десанту вночі;
  • рейдові дії підрозділів США, Грузії та України.

Крім боротьби за живучість суден, протиповітряної та протикатерної оборони відбудеться висадка морського десанту, що стане кульмінацією Sea Breeze 2021.

Фото: armyinform.com.ua

Сили, що задіяні у навчаннях Sea Breeze 2021

Крім постійних партнерів, як то США, Британія чи Канада, вперше задіяні сили та ресурси Японії, Австралії, Бразилії, Бангладеш і ОАЕ. Ну і всі регіональні країни Причорномор'я, крім Росії. Усього 30 держав-учасників — рекордна кількість.

Три десятки кораблів, три десятки літаків і вертольотів, майже 5000 осіб моряків, морської піхоти, прикордонників і ССО. Крім того, задіють 18 груп спеціального призначення, бойових плавців і авіаційних навідників.

Британські літаки Eurofighter Typhoon, розгорнуті в Румунії в межах повітряної поліції Альянсу для підтримки його східного флангу, також працюватимуть під час навчань. У район маневрів перекинуті катери «Айленд» берегової охорони Грузії, румунський корвет і протичовновий вертоліт, британський тип 45 HMS Defender, нідерландський фрегат HNLMS Evertsen і американський тип «Арлі Берк» USS Ross.

Що ще відпрацьовується під час воєнних навчань Sea Breeze 2021

Що саме відпрацьовують багатонаціональні сили? У Чорноморський регіон, охоплений конфліктом, заходять кораблі з ППО та керованим озброєнням НАТО, яким надають допомогу місцеві підрозділи. Умовний супротивник — незаконні збройні формування, ті самі «зелені чоловічки», але не тільки вони, судячи з того, що йде пошук підводних човнів, а українські Су-27 проводять навчальний повітряний бій.

Рейдові дії в сірій зоні

На полігоні Олешківські піски діє рота морської піхоти України та рота сухопутних військ Грузії, відтворюючи в цій найбільшій у Східній Європі напівпустельній лісистій місцевості рейдові дії в сірій зоні: удари по тилах противника, знищення інфраструктури, зустрічний бій та засідку. Нічний викид десанту — це ССО та авіаційні наводчики, «очі» для керованого озброєння есмінців і фрегатів. Координує сили розвідки також літак Р-8А Poseidon ВВС США.

Медична евакуація

Крім того, відпрацьовується медична евакуація, пошук збитих пілотів з вертольотів Мі-8 і викидання авіаційних рятувальників. А ще в межах авіаційної компоненти з аеродрому Кульбакине наносять штурмові удари «граки» Су-25 і безпілотні ударні апарати «Байрактар». На допомогу БПЛА поки що вилітали на місії за заявками в районі Олешківських пісків. Але вчення тільки почалися — нині йде злагодження та відпрацювання взаємодії. Цілком можливо, що побачимо ми й практичне бомбометання по морських цілях на Кінбурнській косі.

Реакція Росії на воєнні навчання Sea Breeze 2021 в Україні

Хоча Вашингтон (в особі керівника навчань з боку США Стіва Баумана) стверджує, що цього року сценарій не передбачає протистояння жодній конкретній країні, Москва вже прореагувала, розгорнувши в Чорному морі підводний човен «Колпіно».

Фото: armyinform.com.ua

Щоправда, всі носії крилатих ракет «Калібр» у ЧФ РФ в одному залпі — це менше, ніж ракет у чарунках одного «Росса» і «Дефендера», але Росія традиційно намагається гостро реагувати на навчання Альянсу в регіоні. І Sea Breeze 2021 не став винятком.

Коли всі країни регіону — або під парасолькою НАТО, або прагнуть туди внаслідок дій Кремля щодо сусідів, не залишається нічого іншого, ніж демонстративно брязкати зброєю.

Читати на The Page