Цей рік був насичений на політичні події, які мали неабиякий вплив на Україну та її майбутнє. розповідає про важливі кримінальні справи, міжнародні відносини та боротьба з коронавірусом
Відносини з США
Цього року у Сполучених Штатах Америки вступив на посаду новий президент Джозеф Байден. Але президент Зеленський доволі необачно підтримував кандидатуру Дональда Трампа, а українські правоохоронці навіть відкривали кримінальну справу на сина Байдена. Через це політологи та експерти очікували на прохолодні відносини Байдена та Зеленського і на початку так і було. Однак пізніше Зеленський особисто зустрічався з президентом США, а допомога нашій країни продовжувала надходити.
З останнього, днями Байден підписав оборонний бюджет країни, який передбачає виділення 300 мільйонів доларів.
Вакцинація від коронавірусу

Черги на вакцинацію від коронавірусу (фото: УНІАН)
Цього року боротьба з пандемією коронавірусу вийшла на новий рівень і в країні розпочалася масова вакцинація. Спочатку великих черг не було, і ті хто був готовий себе захистити змогли отримати дві дози щеплення. Але восени ввели новий локдаун для тих, хто не щепився, тому центри вакцинації буквально брали штурмом. Загалом до кінця року понад 14 мільйонів українців зробили хоча б одну дозу щеплення від коронавірусу. Маємо надію, що наступного року українці зможуть отримати бустерну зону і захистити свій імунітет ще краще.
Закон про деолігархізацію
Володимир Зеленський обіцяв українцям, що він почне боротися з олігархами. І цього року Верховна Рада навіть ухвалила його законопроєкт з цього питання. Є багато суперечок на тему того, чи справді ці дії можна називати деолігархізацією, чи такий закон допоможе Зеленському боротися проти своїх політичних опонентів, але будемо чекати на перші рішення РНБО, щоб можна було оцінити чи почався цей процес.
Відставка Разумкова

Разумков вже почав окрему політичну кар'єру (фото: УНІАН)
Одним з найбільших політичних скандалів року стала відставка спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова та його розрив із «Слугами народу» та президентом. Зараз вже можна сказати, що Разумков впевнено готується до сольної політичної, що може сильно вдарити по позиціях президента. Зеленський з роками втрачає все більше соратників, з якими він починав свій прихід в політику, і це робить політ життя в країні дуже розмаїттям.
Не обійшлося і без скандалів під час самого голосування за відставку: опозиція заявляла про порушення процедур. Раду очолив Стефанчук, а Разумков не виходить зі студій телеканалів, де неймовірно критикує політику Зеленського.
«Війна» з Ахметовим
Цього року Зеленський вирішив вступити у конфлікт з одним із найбагатших олігархів країни Рінатом Ахметовим. Спочатку його розвиток можна було розгледіти тільки точково, але на щорічній пресконференції президента він прямо заявив, що Ахметова нібито втягують у державний переворот. Очевидно, що це тільки початок, і кульмінацію цього конфлікту ми побачимо наступного року.
Загроза вторгнення Росії
Останні місяці року пройшли з великою кількістю тривожних звісток з українських кордонів, де росіяни звозили свої війська та техніку. А розвідки США та європейських країн попереджали про можливе нове вторгнення Росії на Україну цього року. Однак вчора голова Ради безпеки та оборони Олексій Данілов оголосив, що поки немає реальної загрози нападу та побажав українцям спокійно святкувати. Будемо надіятись, що Путін вчергове брязкав зброєю заради пом’якшення санкцій і на жодні реальні дії не наважиться.
Відкриття справи на Порошенка

Порошенко оголосили звинувачення у державній зраді (фото: УНІАН)
Під ялинку п’ятого президента України цього року поклали не подарунки, а підозру у державній зраді. Порошенко, який тим часом відпочивав, заявив, що буде боротися та обов’язково повернеться до України і дії правоохоронців не змінять його планів. Зеленський ще до свого президентства різко критикував самого Порошенка, його соратників та всі можливі рішення. І під кінець року Зеленський почав діяти. Чи будуть реальні наслідки цього рішення поки важко сказати, але конфронтація набирає обертів.