Facebook Pixel

Зеленський підписав закон про деолігархізацію

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію (№1780-ІХ). Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Quote«Демократія — це закон і рівність. Підписав антиолігархічний закон, який докорінно змінює відносини між великим бізнесом і політиками. Тепер усі економічні гравці будуть рівні перед законом і не зможуть купувати для себе політичні привілеї. Зламати закон не дамо!» — написав Зеленський на своїй сторінці у Twitter.

Законом встановлюються чіткі критерії визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів і посадових осіб з олігархами або їхніми представниками. Зокрема, особою, яка має велику економічну та політичну вагу в суспільному житті, (олігархом) вважатиметься особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом із таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;
  • має суттєвий вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня набуття чинності цим законом є суб’єктом природних монополій або має монопольне (домінантне) становище на ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
  • підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Обов’язок подання декларації про контакти з олігархами або їхніми представниками поширюватиметься на всіх посадових осіб, від рішень яких залежать доля суспільства чи державні рішення.

Після публікації документа починається відлік 6-місячного строку, щоб його норми повноцінно набули чинності.

Контекст. Перед ухваленням законопроєкту в другому читанні депутати подали 1200 виправлень до нього.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉