Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Депутати подали 1200 виправлень до закону про олігархів: що хочуть змінити

Законопроєкт про олігархів №5599. Депутати подали 1200 правок. Фото: УНІАН

Законопроєкт про олігархів №5599. Депутати подали 1200 правок. Фото: УНІАН

У законопроєкт про олігархів №5599, який Верховна Рада вже ухвалила в першому читанні, народні депутати внесли 1257 виправлень на 500 сторінках.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат партії «Голос» Ярослав Железняк. За його словами, «відверто спамових майже немає».

Quote«Очевидних лідерів щодо виправлень теж немає. Усі подавали плюс-мінус нормальну кількість виправлень у межах пристойності. Є виправлення дуже змістовні, на 10-12 сторінок тексту. Найбільше — на 18 сторінок від потужного авторського колективу», — написав депутат.

Які виправлення внесли в закон про олігархів

Депутати пропонують змінити орган, який вирішуватиме, чи олігарх конкретна фізична особа, і деталізувати цю процедуру. Було вказано такі варіанти: Кабінет міністрів за зверненням Служби безпеки, членів Кабміну або президента; Вищий антикорупційний суд за заявою Кабміну, РНБО, Нацбанку, Служби безпеки або Антикорупційної прокуратури; Національне агентство за зверненням Антимонопольного комітету або іншого держоргану; спеціально створена комісія при Нацагентстві з питань запобігання корупції; комісія із семи осіб, де переважно будуть представники міжнародних організацій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами Железняка, депутати пропонують визначити Нацагентство з питань запобігання корупції як головний орган у справі визнання фізособи олігархом і надати відомству повноваження проводити розслідування та вивчати всі обставини, а також доручити йому вести реєстр олігархів.

Пропонується зобов'язати олігархів звітувати перед Агентством про фінансування ЗМІ, а Антимонопольний комітет — надавати дозволи на концентрацію бізнесу за участю олігарха.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Також пропонувалися виправлення щодо уточнення або додавання критеріїв для визначення фізособи як олігарха.

Були пропозиції додати заборони для олігархів (заборону посідати керівні посади в органах держвлади та місцевого самоврядування тощо); запровадити стандарти подання інформації у ЗМІ, які мають ознаки впливу олігарха. Ідеться про контроль за дотриманням балансу думок, повнотою інформації та відсутністю антиукраїнської пропаганди. Але Железняк вважає таке виправлення небезпечним з погляду свободи слова.

Контекст. Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський став ініціатором закону про олігархів. У першому читанні Верховна Рада підтримала його 1 липня.

Коментарі

Всі новини