Facebook Pixel

Депутати подали 1200 виправлень до закону про олігархів: що хочуть змінити

Законопроєкт про олігархів №5599. Депутати подали 1200 правок. Фото: УНІАН

Законопроєкт про олігархів №5599. Депутати подали 1200 правок. Фото: УНІАН

У законопроєкт про олігархів №5599, який Верховна Рада вже ухвалила в першому читанні, народні депутати внесли 1257 виправлень на 500 сторінках.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат партії «Голос» Ярослав Железняк. За його словами, «відверто спамових майже немає».

Quote«Очевидних лідерів щодо виправлень теж немає. Усі подавали плюс-мінус нормальну кількість виправлень у межах пристойності. Є виправлення дуже змістовні, на 10-12 сторінок тексту. Найбільше — на 18 сторінок від потужного авторського колективу», — написав депутат.

Які виправлення внесли в закон про олігархів

Депутати пропонують змінити орган, який вирішуватиме, чи олігарх конкретна фізична особа, і деталізувати цю процедуру. Було вказано такі варіанти: Кабінет міністрів за зверненням Служби безпеки, членів Кабміну або президента; Вищий антикорупційний суд за заявою Кабміну, РНБО, Нацбанку, Служби безпеки або Антикорупційної прокуратури; Національне агентство за зверненням Антимонопольного комітету або іншого держоргану; спеціально створена комісія при Нацагентстві з питань запобігання корупції; комісія із семи осіб, де переважно будуть представники міжнародних організацій.

Telegram Logo

За словами Железняка, депутати пропонують визначити Нацагентство з питань запобігання корупції як головний орган у справі визнання фізособи олігархом і надати відомству повноваження проводити розслідування та вивчати всі обставини, а також доручити йому вести реєстр олігархів.

Пропонується зобов'язати олігархів звітувати перед Агентством про фінансування ЗМІ, а Антимонопольний комітет — надавати дозволи на концентрацію бізнесу за участю олігарха.

Також пропонувалися виправлення щодо уточнення або додавання критеріїв для визначення фізособи як олігарха.

Були пропозиції додати заборони для олігархів (заборону посідати керівні посади в органах держвлади та місцевого самоврядування тощо); запровадити стандарти подання інформації у ЗМІ, які мають ознаки впливу олігарха. Ідеться про контроль за дотриманням балансу думок, повнотою інформації та відсутністю антиукраїнської пропаганди. Але Железняк вважає таке виправлення небезпечним з погляду свободи слова.

Контекст. Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський став ініціатором закону про олігархів. У першому читанні Верховна Рада підтримала його 1 липня.

Коментарі

Всі новини