Facebook Pixel

Розслідування Bellingcat, замах на міністра та тисяча Зеленського: топ політичних новин України цього тижня

Зеленський роздасть по тисячі всім вакцинованим українцям (фото: УНІАН)

Зеленський роздасть по тисячі всім вакцинованим українцям (фото: УНІАН)

Редакція The Page знову підготувала всі важливі події тижня з 15-19 листопада. Що сталося у країні та події, які вплинули на політичну ситуацію, читайте у матеріалі.

Топ новин, які вплинули на політику:

  • стабілізація ситуації з поширенням коронавірусу
  • Зеленський пообіцяв роздати по тисячі вакцинованим українцям
  • Киву позбавили нагородної зброї та наукового ступеня
  • Bellingcat опублікував розслідування про операцію із затримання вагнерівців
  • Поліція розкрила замах на міністра аграрної політики

Коронавірус почав відступати

На нараді із президентом Володимиром Зеленським повідомили, що в Україні вже другий тиждень спостерігається стабілізація ситуації із захворюваністю на COVID-19 та зниження основних негативних показників.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в Україні вже досягнуто плато захворюваності та розпочався рух до стабілізації ситуації.

Telegram Logo
Коронавірус починає відступати в Україні (фото: УНІАН)

Коронавірус починає відступати в Україні (фото: УНІАН)

Так, він зазначив, що за минулий тиждень виявлено 139,9 тис. нових випадків, а тижнем раніше – 152 тис. Наразі зайнято 50 тис. 962 ліжко-місця, тоді як минулого тижня цей показник становив 51 тис. 700. За минулий тиждень госпіталізували 30 тис. осіб у порівнянні з 34 тис. позаминулого тижня.

Влада все частіше каже про те, що нова хвиля захворюваності на коронавірус добігає кінця. У деяких областях пом’якшують карантин, а дітей повертають у школи. Можливо скоро і ЄС поверне Україну у «зелені» списки і загалом ситуація покращиться.

Тисяча для вакцинованих українців

Президент Володимир Зеленський заявив, що українці з двома дозами антиковідної вакцини, зможуть отримати по одній тис. грн.

Він анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного й транспортного секторів економіки, згідно з якою громадяни, щеплені від COVID-19, зможуть отримати по тисячі гривень через додаток «Дія».

Ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів у спортзали, відвідання кінотеатрів, театрів тощо або купити квитки для мандрівок всередині країни.

Цього тижня українців сколихнула заява президента про тисячу гривень на спорт та розваги, якщо вони щеплені від коронавірусу. Влада намагається будь-якими засобами збільшити кількість українців з вакцинацією, і можливо така ініціатива президента дасть свій результат.

Киву позбавили зброї та наукового ступеню

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський позбавив права народного депутата від фракції «Опозиційний блок – За життя» Іллю Киву на нагородну зброю, яку йому було видано у 2015-му році.

Quote«Підстава: його негідна поведінка й дії, які дискредитують сам факт його нагородження від імені Української держави. Перед законом усі рівні. Народні депутати — не виняток. Так само мною будуть позбавлені права на нагородну зброю й інші особи, якщо вони будуть порушувати закон, використовувати зброю для провокативних дій чи роздмухувати ненависть у суспільстві», — заявив Монастирський.

Пізніше стало відомо, що у його науковій роботі було недостатньо новизни, тому його позбавили звання кандидата наук.

Одіозний депутат тривалий час шокував суспільство своїми витівками. Розстріл портрета Степана Бандери, стрілянина з автомата у повітря, напади на журналістів, корупційні скандали та науковий ступінь були занадто вражаючими. І нарешті влада дала конкретну відповідь — такого в Україні терпіти не будуть.

Bellingcat нарешті опублікував розслідування про «вагнерівців»

17 листопада журналісти Bellingcat показали результати розслідування про відкладення спецоперації із затримання російських найманців на її завершальному етапі. За їхніми даними, саме голова Офісу президента Андрій Ермак наполіг на тому, щоб операцію перенесли на тиждень. Чим по суті розвалив операцію та не дав розвідникам закінчити багатомісячну роботу затриманням важливих для України злочинців.

Загалом розслідувачі розкрили зібрану та проаналізовану ними інформацію про організацію спецоперації, процес вербування найманців, деталі запланованого захоплення літака з ними, їхній арешт у Білорусі та передачу їх Росії.

Важко оцінити вплив особисто Володимира Зеленського на процес перенесення дати завершення операції ГУР, але розслідувачі заявляють, що Андрій Єрмак повідомив про зміни у планах. Саме ця подія і запустила провал всього плану. Неймовірні зусилля українських розвідників, блискучий план, неймовірна кількість оперативної інформації від самих бойовиків завершилася зовсім не так, як вони очікували.

Однак не можна забути заяви президента і Єрмака, що сам факт такої операції — це брехня.

Як виявилося, брехали саме вони. І про те, яка країна проводила операцію та про всі наступні події.

Американець замовив вбивство міністра аграрної політики

Врятований поліцію від замаху міністр Роман Лещенко (фото: УНІАН)

Врятований поліцію від замаху міністр Роман Лещенко (фото: УНІАН)

У Міністерстві внутрішніх справ України запобігли замаху на міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.

Quote«Цим громадянином був Роман Лещенко, міністр українського уряду. Ця справа була пов`язана безпосередньо з його діяльністю у 2018 році, ще до заняття ним будь-якої державної посади», — заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

За його словами, замовниками вбивства був громадянин США та громадянка України.

Черговий замах на вбивство перших осіб держави стався цього тижня. Міністр не постраждав через роботу правоохоронців, але тенденція починає лякати. Ще не знайшли замовників обстрілу авто Сергія Шефіра, а вже міністр врятувався від громадянина США.

Коментарі

Всі новини