Facebook Pixel

Нардепа Киву за один день позбавили нагородного пістолета від Авакова та звання кандидата наук

У Киви відібрали нагородну зброю та звання кандидата наук. Фото: Facebook / Ілля Кива

У Киви відібрали нагородну зброю та звання кандидата наук. Фото: Facebook / Ілля Кива

Народного депутата від партії «Опозиційна платформа – За життя» Іллю Киву позбавили нагородної зброї та звання кандидата наук. Це відбулося того самого дня, коли до його помешкання завітали правоохоронці з обшуками.

Очільник МВС Денис Монастирський своїм наказом позбавив Киву права на нагородний пістолет «Форт-17», який він отримав у 2015 році від Арсена Авакова, на той час міністра внутрішніх справ. Своє рішення він обґрунтував «недостойною поведінкою» народного обранця, яка дискредитує сам факт його нагородження від імені української держави.

Сам Кива у своєму телеграм-каналі повідомив, що отримав нагородну зброю за організацію евакуації мирних жителів, якою керував у 2015 році під час оточення Дебальцева.

Telegram Logo
Quote«Я орден поміняв на нагородний пістолет. У тому 2014 році нинішній глава МВС (Монастирський — The Page) носив сумки за Антоном Геращенком, а сьогодні він ухвалює рішення про позбавлення державної нагороди, за яку я віддавав своє життя. Але це ніяк мене не образило, бо образити мене може лише рівний», — зазначив він.

Того самого дня Кива заявив і про рішення Міносвіти відібрати в нього звання кандидата наук.

Quote«Влада не лише позбавила мене нагородного пістолета, а й сьогодні під час обшуку змусила комісію в Міністерстві освіти винести рішення про позбавлення мене звання кандидата наук на підставі того, що хоча в моїй дисертації немає плагіату, але за рішенням комісії немає й новизни. Це черговий формальний привід влади дискредитувати мене», — розповів нардеп виданню «Страна».

Кива додав, що вживатиме заходів для оскарження обох рішень.

Контекст. Нагадаємо: наприкінці жовтня Генпрокуратура відкрила щодо народного депутата Іллі Киви кримінальне провадження за ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада». Причиною стало привітання Кивою президента Росії Володимира Путіна з днем народження, у якому назвав його «великим правителем».

6 листопада, коли в Україні відзначають День звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників, Кива зняв відео, на якому розстрілює портрети Степана Бандери (лідера Організації українських націоналістів) та Романа Шухевича (командувача Української повстанської армії).

Коментарі

Всі новини