Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Допомога на $100 млн, конфлікт із Будапештом і майбутній дефолт РФ: головне про війну в Україні 6 квітня

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Головне про війну в Україні 6 квітня. 

В Україні триває 42-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини за середу, 6 квітня, у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад місяць бореться за своє право на існування.

Головними подіями сьогодні стали:

  • Держсекретар Ентоні Блінкен повідомив про те, що він схвалив негайне виділення Україні «допомоги в галузі безпеки на суму до $100 млн, щоб задовольнити гостру потребу України в додаткових протитанкових системах».
  • Влада закликає мешканців Донецької та Луганської областей негайно евакуюватися. Керівники військових адміністрацій роблять усе, щоб евакуація пройшла організовано. Віцепрем'єрка Ірина Верещук також зауважила, що не потрібно чекати, поки бойові дії «підійдуть» до вашого міста. Варто якнайшвидше виїхати, щоб не опинитися під вогнем і не стати жертвами звірств російської армії.
  • Рух «ЧЕСНО» розповів, що зараз прокуратура розслідує понад 2 тисячі справ про держзраду. Назвати точну кількість осіб, які підозрюються в державній зраді, та вказати їхні імена в Офісі Генпрокурора відмовилися, оскільки відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора й у тому обсязі, у якому вони визнають можливим.
  • Російський політик, керівник фракції ЛДПР у Державній думі РФ Володимир Жириновський помер. Російські сенатори ще 25 березня повідомляли, що Жириновський помер, а потім видаляли повідомлення. Нагадаємо: Жириновський неодноразово демонстрував свою українофобську позицію та шовіністичні погляди.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Політика

  • Українського посла в Будапешті Любов Непоп викликали до Міністерства закордонних справ Угорщини через нібито образливі заяви лідерів України на адресу угорської влади. За словами міністра закордонних справ країни Петера Сіярто, для Угорщини є «неприйнятними заяви про встановлення тоталітарних режимів» і «співучасть» країни у війні Росії проти України. Він заявив, що лідери України в такий спосіб «ображають» Угорщину.
  • Генасамблея ООН завтра, 7 березня, проведе голосування про усунення Росії від роботи в Раді ООН із прав людини. Після масових убивств у Бучі з такою ініціативою виступили західні країни.

Економіка

  • Росія вперше погасила зобов'язання за євробондами перед іноземними тримачами на суму $649,2 млн у рублях, що може стати прологом до дефолту РФ через 30 діб. Виплату було проведено в рублях через відмову іноземного банку-агента виконати доручення у валюті. Мінфін РФ не приховує, що справжньою причиною спроби оплати в рублях стало блокування доступу до валютних рахунків. Це створило «передумови до ухвалення російською фінансовою владою рішень, що допускають конвертацію інвесторами коштів у рублях із цих рахунків в іноземну валюту».
  • Міністр енергетики Герман Галущенко розповів про втрати енергетики України внаслідок війни. Зокрема, Луганська ТЕЦ перебуває під окупацією, Чернігівську ТЕЦ дуже пошкоджено, а Охтирську ТЕЦ повністю зруйновано. Каховську ГЕС і Запорізьку АЕС натепер утримують окупанти. Крім того, є втрати у вугільній і нафтогазовій галузях.
Quote«Російські окупанти зараз цілеспрямовано знищують нафтопереробний комплекс. Але ми диверсифікували постачання ще з перших днів бойових дій. Отже, потреби в паливі ми забезпечимо. Ми знаємо, як це зробити, постачання будуть. Я не хочу зараз говорити, у який спосіб», — сказав Галущенко.
  • Попередні збитки «Оператора ГТС України» становлять уже понад сотню мільйонів євро через обстріли росіянами та пошкодження внаслідок бойових дій.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Бізнес

  • Кабінет міністрів схвалив залучення роздрібними торговими мережами пільгових кредитів до 1 млрд грн на 1 рік під 5% річних.
Quote«Це дасть змогу поповнити обігові кошти, не закривати магазини й розраховуватися за продукти з українськими виробниками», – сказав прем'єр.

Контекст.

Коментарі

Всі новини