Facebook Pixel

Втрати енергетики України від війни та чи підвищуватимуть тарифи — головне з інтерв'ю міністра енергетики Германа Галущенка

Луганська ТЕЦ перебуває під окупацією, Чернігівську ТЕЦ дуже пошкоджено, а Охтирську ТЕЦ повністю зруйновано.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю агенції «РБК-Україна».

«Я не говоритиму про розриви та пошкодження мереж – електричних і газових. Скажу загалом про великі об'єкти. Ключове – Луганська ТЕЦ, яку ми втратили. Вона на території, що тимчасово контролюється окупантами. Повністю знищено Охтирську ТЕЦ — туди влучили дві авіабомби. На жаль, загинули люди, оскільки було пряме влучення в машинну залу. Чернігівську ТЕЦ, куди теж неодноразово були влучення, пошкоджено», — поінформував міністр.

Він також уточнив, що Каховську ГЕС і Запорізьку АЕС продовжують утримувати окупанти.

Втрати в нафтогазовій галузі

Російські загарбники завдають ракетних ударів по нафтовій інфраструктурі: знищують нафтобази, вивели з ладу Кременчуцький НПЗ.

«Російські окупанти зараз цілеспрямовано знищують нафтопереробний комплекс. Але ми диверсифікували постачання ще з перших днів бойових дій. Отже, потребу в паливі ми забезпечимо. Ми знаємо, як це зробити, постачання будуть. Я не хочу зараз говорити, у який спосіб», — сказав Галущенко.

Щодо газових родовищ — є пошкодження на Олишівському родовищі в Чернігівській області. За словами Галущенка, видобуток газу загалом «упав приблизно на 15%».

Втрати у вугільній галузі

Видобуток вугілля також зазнав втрат — є шахти, які вже ніколи не буде відновлено. Відбувається їхнє затоплення, адже можливості повернути їх до роботи немає.

«Це шахта «Золота» в Луганській області, а також «Тошківська», що розташована в цьому самому регіоні, — вони потрапили під сильні обстріли, через які перервалося електрозабезпечення», — уточнив міністр.

Також не працюють шахта «Південнодонбаська №1» і «Шахта імені Сургая». Люди, які працюють на цих підприємствах, сидять у бомбосховищах і не мають змоги виходити на підприємство. Усі інші працюють. Але видобуток трохи зменшився через проблеми з логістикою. Загалом видобуток вугілля на держшахтах скоротився до 30%.

Питання зростання тарифів

За словами Германа Галущенка, підвищення тарифів на газ і електроенергію зараз не обговорюється. Це стосується всіх категорій споживачів: населення, ТКЕ, промисловості, бюджетних установ.

В уряді наразі не визначилися з механізмом забезпечення витрат. Варіант ПСО розглядається як один із таких механізмів. Остаточне рішення буде ухвалено після ретельного аналізу ситуації в енергетиці.

Подякувати 🎉