Facebook Pixel

Угорщина незадоволена словами Зеленського. МЗС викликає українського посла

Українського посла в Будапешті Любов Непоп викликали в Міністерство закордонних справ Угорщини через нібито образливі заяви лідерів України на адресу угорської влади. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

За його словами, для Угорщини є «неприйнятними заяви про встановлення тоталітарних режимів» і «співучасть» країни у війні росії проти України. Він заявив, що лідери України «ображають» Угорщину.

Міністр зазначив, що Угорщина засуджує військову агресію, підтримує суверенітет України й допомагає в гуманітарних питаннях, проте безпека угорського народу має першорядне значення. Останню фразу він озвучив у контексті відмови країни від постачання зброї Україні та впровадження енергетичних санкцій проти росії.

Контекст. Нещодавно Сіярто звинуватив український уряд у спробі вплинути на парламентські вибори в Угорщині. Після перемоги партії «Фідес» на виборах чинний прем’єр країни Віктор Орбан заявив, що його головними опонентами були «бюрократи Брюсселя» та президент України Володимир Зеленський.

Останній критикував Орбана за мовчазну підтримку путіна, відмову постачати зброю Україні через територію Угорщини та відмову вводити санкції проти рф.

Подякувати 🎉