«Скляна стеля» – різниця оплати між жінками та чоловіками, які виконують однакову за цінністю роботу, залишається серйозною проблемою в Україні, навіть після початку повномасштабної війни та нестачі кадрів на ринку праці.
Через це багато компаній вже намагаються вирощувати кваліфіковані кадри часом навіть без досвіду. запитав у Тимофія Бріка, ректора Київської школи економіки та соціолога, чи допоможе війна подолати розрив. Як песимізм і цинізм впливають на економіку, читайте в інтерв'ю з Тимофієм.

Чи зможуть жінки подолати гендерний розрив в оплаті праці через війну
«Дійсно, ми знаємо з попередніх досліджень і з економічної, соціологічної історії, що кризи часто приводять до того, що домінуюча група втрачає контроль і менш домінуючі групи можуть заповнити вакуум позицій», – каже Тимофій.
Але, на його думку, все насамперед залежить не від війни чи нестачі чоловіків на ринку праці, а від того, хто має владу: хто HR, депутат місцевої ради.
«Люди ухвалююють рішення, кого найняти і кому дати вищу зарплату, у себе в кабінетах, і вони спираються на свої стереотипи, уявлення про світ. Є ризик, що невелика група чоловіків, які залишаться в Україні під час війни, все одно будуть займати якісь владні позиції, будуть вирішувати, кому давати ресурси і як, по-старому», – підсумовує Брік.
На його думку, ринки самі не зможуть вирішити цієї проблеми і потребують квот для жінок. Під час війни, з одного боку, є можливість для зростання, з іншого – проблема захоплення влади.
Соціальний цинізм українців не дає їм розвиватись (відео)
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист
Чому ринок медичного обладнання посилено досліджують правоохоронці і що з цим робити