Facebook Pixel

Чи зможуть жінки подолати гендерний розрив в оплаті праці через нестачу чоловіків на ринку під час війни

«Скляна стеля» – різниця оплати між жінками та чоловіками, які виконують однакову за цінністю роботу, залишається серйозною проблемою в Україні, навіть після початку повномасштабної війни та нестачі кадрів на ринку праці.

Через це багато компаній вже намагаються вирощувати кваліфіковані кадри часом навіть без досвіду. The Page запитав у Тимофія Бріка, ректора Київської школи економіки та соціолога, чи допоможе війна подолати розрив. Як песимізм і цинізм впливають на економіку, читайте в інтерв'ю з Тимофієм.

Чи зможуть жінки подолати гендерний розрив в оплаті праці через війну

Quote«Дійсно, ми знаємо з попередніх досліджень і з економічної, соціологічної історії, що кризи часто приводять до того, що домінуюча група втрачає контроль і менш домінуючі групи можуть заповнити вакуум позицій», – каже Тимофій.

Але, на його думку, все насамперед залежить не від війни чи нестачі чоловіків на ринку праці, а від того, хто має владу: хто HR, депутат місцевої ради.

Quote«Люди ухвалююють рішення, кого найняти і кому дати вищу зарплату, у себе в кабінетах, і вони спираються на свої стереотипи, уявлення про світ. Є ризик, що невелика група чоловіків, які залишаться в Україні під час війни, все одно будуть займати якісь владні позиції, будуть вирішувати, кому давати ресурси і як, по-старому», – підсумовує Брік.

На його думку, ринки самі не зможуть вирішити цієї проблеми і потребують квот для жінок. Під час війни, з одного боку, є можливість для зростання, з іншого – проблема захоплення влади.

Соціальний цинізм українців не дає їм розвиватись (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉