Facebook Pixel

Голки в рану та поламані ребра: бійці «Азову» розповіли про катування у полоні

Звільнені з полону бійці полку «Азов», що захищали «Азовсталь», розповіли, які засоби тиску до них застосовували росіяни, поки вони перебували у лікарні та таборі в окупованій Оленівці.

Наразі вони проходять важку реабілітацію, але готові давати свідчення для того, щоб їх можна було використати у всіх міжнародних судах проти росії, включно з Гаагою.

Так, Владислав Жайворонок з позивним Вікіпедія каже, що був поранений важко вночі перед евакуацією при здачі бійців у полон, після чого 1,5 місяця знаходився у лікарні у Донецьку.

Quote«Засоби тиску використовували всі, які тільки можливі. Росія не шукає правди: вона вирішує, що буде правдою, і підтягує потім під неї те, що видає як факти», — підкреслив Владислав.

За його словами, у випадку з полоном азовців росії треба було довести, що бійців вона загалом лікує, але якісного лікування вони не отримували — їм просто зберігали життя.

Був дуже сильний психологічний тиск: поранені бійці не мали жодного доступу до звʼязку з рідними та навколишнім світом, їм постійно казали, що вони нікому не потрібні, що Україна програє війну, і дзвонити немає кому.

Quote«Допити відбувалися з перших днів: у мене допити почалися ще до того, як мені дали антибіотики після ампутації кінцівки. Я знаю, що іншим хлопцям голки вставляли в рану, катували водою», — зазначив Вікіпедія.

Він додав, що поранені азовці отримували недостатнє лікування або через брак медикаментів, або через брак знань, як лікувати — водночас росія не зверталася за допомогою до Червоного хреста чи інших організацій, їх просто не допускали ні до лікарні, ні до табору.

Quote«Ми отримували мінімум медикаментів, а іноді й не отримували необхідних, — розповів Владислав. — В принципі під час лікування були дуже некомфортні умови для звичайної людини, а всі, хто був у лікарні, були важкопоранені».

За його словами, деякі важкопоранені були в Оленівці.

Quote«Ми можемо тільки здогадуватися, які там тортури були з тими, кого вони вважали достатньо здоровими, адже з ними немає звʼязку. Але то навіть по відео видно, які з ними публікують».

Денис Чепурко з позивним Манго, також боєць «Азову», отримав поранення ще 11 травня — втратив руку та мав осколкове поранення в ногу. Його не евакуювали до лікарні, а направили одразу в Оленівку.

Quote«Я зіштовхнувся з усім: був свідком того, як били хлопців, роздягали догола, змушували присідати, тих, хто піднімав голову, одразу били ногами», — розповів він.

За його словами, окупанти вимагали, щоб він підписав свідчення проти власного командування, що це саме азовці розбомбили місто й вбили тисячі цивільних людей. Коли Денис відмовився, його били палкою та погрожували розстрілом.

Інших полонених забирали на допити і приносили із поламаними ребрами, руками й ногами, на добу давали тільки 600 мл води, і та була дуже погана. Спали 10 людей у кімнаті метр на метр на підлозі, медикаментів їм не давали. Червоний хрест в Оленівку не пустили.

Розповів про своє перебування у полоні також Дмитро Усіченко із позивним Вишня, який 28 березня десантувався у захоплений в облогу Маріуполь з гелікоптера.

За його словами, перебуваючи вже на «Азовсталі», він отримав два поранення. У полоні його лякали фізичною розправою та розстрілами, вимагаючи, щоб він зізнався, що це азовці вбивали мирне населення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉