Facebook Pixel

Зеленський розповів про захисників «Азовсталі»: скільки їх у російському полоні та як до них там ставляться

Під час захисту останнього рубежу Маріуполя в полон до росіян потрапили понад 2,5 тисячі захисників «Азовсталі». Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, питанням їхнього визволення звідти нині займається Головне управління розвідки Міноборони.

Глава держави заявив, що зазначені особи стали «публічними полоненими», а відтак не в інтересах росіян застосовувати до них насильство або тортури.

На питання щодо того, як ставитися до публічних заяв, які час від часу робить влада так званої «ДНР» або російська Держдума, президент Зеленський наголосив, що це лише піар. Він особисто їхні слова серйозно не сприймає.

  • Контекст. Нагадаємо, у травні українських захисників «Азовсталі», з-поміж яких члени батальйону «Азов», вивезли на підконтрольні росії території. Українська сторона очікує, що зможе здійснити обмін і визволити їх, однак деякі російські чиновники закликали провести над ними суд і навіть застосувати щодо них смертну кару за обвинуваченням у «тероризмі».
  • Так звана «влада» самопроголошеної «ДНР» неодноразово заявляла про намір провести над українськими захисниками «міжнародний трибунал».
  • Раніше російська влада говорила про понад 1,9 тис. військових з «Азовсталі» в полоні, британська розвідка оцінювала їхню кількість у 1,7 тис.
  • Днями дружина Дениса Прокопенка, командира маріупольського полку «Азов», Катерина заявила, що родини захисників «Азовсталі», які нині перебувають у російському полоні, хочуть, щоб Червоний Хрест, ООН та інші організації посприяли з покращенням умов утримання українських воїнів.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉