Facebook Pixel

Звіт уряду Гончарука у Верховній Раді: головне

Олексій Гончарук. Фото: Кабмін

Олексій Гончарук. Фото: Кабмін

На засіданні Верховної Ради 21 лютого прем'єр-міністр Олексій Гончарук представив звіт про топ-100 досягнень уряду від початку його роботи (30 серпня 2019 року).

Гончарук розповів про макропрогноз, «зелені» тарифи, аудит держави, тіньову економіку та інше. The Page виділило головне з його промови.

Про макропрогноз

Прем'єр-міністр заявив, що уряд впродовж найближчих тижнів оновить свій макропрогноз на 2020 рік, додавши, що Мінекономіки вже працює над цим.

Telegram Logo

За його словами, такий перегляд часто роблять всі країни та міжнародні фінансові інституції. Гончарук також додав, що епідемія коронавірусу може стати причиною світового оновлення макропрогнозу.

Про «зелені» тарифи

За словами Гончарука, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища веде переговори з інвесторами, які вкладають кошти в сонячні та вітряні електростанції. Сторони намагаються знайти компроміс у питанні високих «зелених» тарифів, забезпечення яких раніше на себе взяла держава.

Quote«Уряд очікує проблеми з обслуговуванням нашою енергетикою таких високих зобов'язань. Ми обговорюємо це з Європейським банком реконструкції та розвитку та іншими інвесторами й намагаємося не допустити ретроспективної зміни правил», — додав він.

Про аудит держави

Уряд з початку своєї роботи проводить аудит держави. За словами прем'єр-міністра, вже здійснений аудит передбачав кілька компонентів, зокрема оцінку населення України, створення державних кадастрів природних ресурсів та інше.

«Навесні ми хочемо оцифрувати всю країну, що допоможе нам проводити інвентаризацію та аналізувати ресурси, якими ми володіємо».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Про тіньову економіку

Гончарук нагадав про зменшення тіньового сектора шляхом закриття гральних закладів і нелегальних автозаправних станцій, а також завдяки запровадженню електронного обліку обігу деревини.

Він додав, що з початку своєї роботи уряд змінив підхід роботи служби охорони праці, що вже в січні допомогло на 25% збільшити кількість повідомлень про офіційне працевлаштування.

Quote«З 1 березня також стартує «Велике будівництво» — 4 тис. км доріг, 100 дитячих садків, шкіл і стадіонів, понад 200 приймальних відділень екстреної медичної допомоги», — додав прем'єр-міністр.

Про енергобезпеку

За словами Гончарука, уряд у рекордні строки перевів «Нафтогаз» на європейську модель – шляхом проведення реформи анбандлінгу «Нафтогазу».

Прем'єр-міністр зазначив, що це допомогло країні укласти транзитний контракт газу з Росією в Євросоюз, а також додав, що якщо б цього не було зроблено, то ціна на газ була б у 3-4 рази вищою за нинішню.

Про рейдерство

За словами Гончарука, уряд повністю викоренив рейдерство.

«Протягом доби ми реагуємо на рейдерство та видаляємо негідників з реєстрів. Вже зараз бачимо, що системного рейдерства справді немає».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Про концесію

Уряд за час своєї роботи провів конкурси, завдяки яким морські порти «Херсон» та «Ольвія» знайшли своїх концесіонерів.

За словами прем'єр-міністра, до таких конкурсів підготовлено ще 12 об'єктів.

Він також нагадав про приватизацію: за перші чотири місяці роботи було передано понад 500 об'єктів, ще 300 підготовлено.

Контекст. 17 січня 2020 року прем'єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку. Тоді президент України Володимир Зеленський доручив підготувати проміжний звіт про діяльність Кабінету міністрів і представити його в парламенті. Уряд подав цей звіт до Верховної Ради 17 лютого.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини