Facebook Pixel

Гончарук подав у відставку — офіційно

Автор

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

«Я прийшов на посаду виконувати програму президента (Володимира Зеленського — The Page)... Щоб уникнути будь-яких сумнівів щодо нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її з правом внесення в парламент», — написав він.

Водночас Офіс президента на своїй офіційній Facebook-сторінці повідомив, що отримав заяву Гончарука.

Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк на брифінгу в парламенті заявила, що дізналася про відставку прем’єра сьогодні зранку особисто від нього.

За її словами, причиною такого рішення стала інформаційна атака із оприлюдненням записів наради за участі представників Нацбанку та Мінфіну.

Зараз уряд проводить консультації щодо відставки Гончарука, заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання парламенту.

Контекст. Вперше про можливу відставку Гончарука ЗМІ почали писати ще 15 січня, але пресслужба уряду оприлюднила заяву, в якій спростувала чутки про відставку прем'єра.

У мережі 15 січня з'явився фрагмент запису нібито прослуховування Гончарука. На ньому, за даними ЗМІ, чутно голоси прем'єра, першого заступника глави НБУ Катерини Рожкової, міністра фінансів Оксани Маркарової, міністра економіки Тимофія Милованова, заступника глави НБУ Дмитра Сологуба та головного спеціаліста з економіки в Мінфіні Олександри Бетлій.

На оприлюдненому аудіо обговорювалась економічна політика країни, а присутні несхвально відгукувались про компетенцію Зеленського.


Олексій Гончарук очолив уряд наприкінці серпня 2019 року. До цього він очолював аналітичну організацію «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉