Facebook Pixel

Зеленський залишив Гончарука прем'єром: «Є шанс виправитися»

Президент України Володимир Зеленський вирішив дати шанс прем'єр-міністру України Олексію Гончаруку, а також його уряду і залишити всіх на своїх посадах.

«Сьогодні я отримав Вашу заяву про звільнення, яка пов'язана з дуже неприємною ситуацією. Я подумав і вирішив дати шанс Вам і Вашому уряду, якщо Ви вирішите деякі моменти, які сьогодні є дуже важливі і дуже хвилюють наше суспільство».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Завдання, які поставив Зеленський Гончаруку:

  • нова концепція заробітних плат керівників міністерств, відомств, державних компаній та їх заступників, враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні. «Коли Ви та Ваш уряд піднімете економіку – можна буде підвищувати ці заробітні плати», — сказав Зеленський. Він також додав, що доведеться звільнити тих міністрів, які не погодяться працювати за існуючу зарплату;
  • врегулювання ситуацій з преміями, передбаченими для топ-менеджерів «Нафтогазу» за отримані від «Газпрому» компенсації, інакше, за словами Зеленського, компанію повністю перезавантажать;
  • проведення кадрових змін (зокрема, зміна керівників міністерств) для зміцнення уряду;
  • переформатування окремих центральних органів виконавчої влади. Йдеться про розподіл функцій у деяких міністерствах. «Ми об'єднали деякі міністерства. На початку це було правильне рішення, бо у нас професійний кадровий голод і невеликий бюджет. Мені здається, час показав, що деякі міністерства потрібно знову розділити», — додав президент;
  • налагодити роботу з народними депутатами від усіх партій і парламентськими комітетами.

Гоначарук зі свого боку погодився із змінами, запропонованими Зеленським, і пообіцяв виконати його доручення. Прем'єр-міністр заявив, що до 4 лютого підготує проміжний звіт про діяльність Кабінету Міністрів і представить його в парламенті.

Контекст. 15 січня у мережі з'явився фрагмент запису нібито прослуховування Гончарука. На ньому, за даними ЗМІ, чутно голоси прем'єра, першого заступника глави НБУ Катерини Рожкової, міністра фінансів Оксани Маркарової, міністра економіки Тимофія Милованова, заступника голови НБУ Дмитра Сологуба та головного спеціаліста з економіки в Мінфіні Олександри Бетлій.

На оприлюдненому аудіо обговорювалася економічна політика країни, а присутні несхвально відгукувались про компетенцію президента Володимира Зеленського.

Після цього ЗМІ почали повідомляти про можливу відставку Гончарука, проте пресслужба уряду оприлюднила заяву, в якій спростувала чутки про відставку прем'єра. Тим не менше сьогодні прем'єр-міністр написав заяву про відставку і направив її Зеленському.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉