Facebook Pixel

Зеленський ветував закон про легалізацію криптовалют

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради з додатковими пропозиціями закон «Про віртуальні активи», який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року.

На думку президента, закон передбачає регулювання ринку віртуальних активів різними державними органами залежно від їх виду, зокрема створенням нового органу центральної виконавчої влади.

«У той же час світовий досвід передбачає, що регулювання діяльності з організації торгівлі, обміну та зберігання віртуальних активів, призначених для інвестування, здійснюється саме регуляторами фінансових ринків», — говориться в повідомленні.

Telegram Logo

Відзначається, що створення нового центрального органу виконавчої влади, чого вимагають норми закону, призведе до значного зростання витрат із державного бюджету. Водночас джерела покриття цих витрат не визначені.

«З огляду на це президент України повертає документ до парламенту з пропозицією внести зміни, згідно з якими функції державного регулювання мають належати до компетенції регуляторів, які вже є в Україні, а саме: Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) та Національного банку України», — вказано в повідомленні.

Згідно з пропозиціями Зеленського, держрегулювання віртуальних активів, крім тих, що забезпечені валютними цінностями, здійснює НКЦПФР.

Як повідомлялося, прив'язані до долара США криптоактиви стають все більш популярні в середовищі невеликих підприємств для використання в транзакціях між контрагентами.

Коментарі

Всі новини