Facebook Pixel

Україна і США домовилися співпрацювати у сфері безпеки космічних польотів

Володимир Зеленський у США: Штати та Україна підписали меморандум у сфері космічних польотів. Фото: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості

Володимир Зеленський у США: Штати та Україна підписали меморандум у сфері космічних польотів. Фото: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості

Державне космічне агентство України та Міністерство оборони США підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

Як зазначається в повідомленні на сайті Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, країни обмінюватимуться космічною ситуаційною інформацією для захисту від космічного сміття і для того, щоб зменшити ризики зіткнення космічних об’єктів на орбіті. Йдеться, зокрема, про майбутні космічні апарати нашої країни.

Так, Україна має отримувати дані зі США за запитом для потреб Системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО).

Telegram Logo

Quote«Документ, зокрема, регламентує обмін інформацією для розв'язання нештатних ситуацій, що можуть виникнути з космічними апаратами під час їхнього виведення на орбіту, сходження з орбіти, входження в атмосферу, утилізації тощо. Переконаний, це новий етап відносин між нашими державами, який, безумовно, принесе позитивні результати для нашої країни», — пояснив віцепрем'єр-міністр України Олег Уруський.

Додамо, що з боку України меморандум підписав голова Держкосмічного агентства Володимир Тафтай, а з боку США — директор зі стратегії, планування та політики Космічного командування США Майкл Бернаккі-молодший.

Контекст. Нагадаємо, що наразі президент України Володимир Зеленський перебуває в США з робочим візитом. Меморандум було підписано саме в його рамках. Заплановано, що 1 вересня глава держави зустрінеться з президентом США Джо Байденом.

Коментарі

Всі новини