Facebook Pixel

Сім супутників і космодром – названі космічні плани України на п'ять років

Україна протягом п'яти років планує вступити до Європейського космічного агентства (ЄКА) і створити власне супутникове угруповання з семи апаратів. Про це в ефірі телеканалу «Перший діловий» розповів голова Державного космічного агентства (ДКАУ) Володимир Тафтай.

Володимир Тафтай. Фото: скріншот

Володимир Тафтай. Фото: скріншот

Супутники будуть орієнтовані на дистанційне зондування, тобто на отримання зображень поверхні Землі з космосу. «Можна попередити несанкціоноване використання лісових масивів, вирубування лісів, використання водних ресурсів, пожежі. Завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема тільки починається», — вважає чиновник.

Зокрема, в жовтні буде готовий супутник «Січ-2-30», який буде запущений в грудні 2021 року. Запуск відбудеться з пускового майданчика американської компанії SpaceX її ж ракетою-носієм.

Супутник вже зібраний і проходить випробування. Це один із спільних проєктів з ЄКА.

Також в планах агентства є створення українського космодрому.

Для реалізації наміченого ДКАУ потрібно 15 млрд грн на п'ять років.

Контекст. Раніше Тафтай сказав, чому «Січ-2-1» перейменували на «Січ-2-30» — тому що його запуск планується здійснити в рік 30-річчя незалежності України. Якщо запуск відбудеться, він буде першим для України за останні 10 років.

Просторовий розподил апаратури супутника на землі складе близько 8 метрів.

У квітні цього року Кабмін затвердив основні умови реалізації проєкту запуску супутника «Січ-2-1» і визначив джерела фінансування: держбюджет і кошти проєкту «Циклон-4».

Роботи зі створення «Січ-2-1» були розпочаті в 2013 році в рамках виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки.

У 2015 році КБ «Південне» зобов'язалося виготовити «Січ-2-1» за рахунок власних коштів у 98 млн грн.

Тафтай говорив, що загальна вартість запуску «Січ 2-30» компанією Ілона Маска SpaceX складе $1,99 млн.

Україна вже мала на орбіті свої космічні апарати: супутники оптичного дистанційного зондування «Січ-1», «Січ-2» і радіолокаційного — «Океан-О». Ці космічні апарати виводилися у космос в період з 1995-го до 2011 року.

Подякувати 🎉