Україна матиме власний проєкт у сфері космічного туризму. Однак потрібні зміни в галузі відбудуться близько 2030 року, заявив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай у інтерв'ю УНН.
Вартість такого виду туризму буде суттєво знижуватися, вважає голова ГКА.
«Я гадаю, що це реальна перспектива, але не двох-трьох років. Проте якщо говорити про найближчі 10 років, то я впевнений, що в Україні відповідні проєкти з'являться, і тут дуже важливий той факт, що космічні технології щодня вдосконалюються», — зазначив Тафтай.
Водночас ціноутворення таких «путівок» у космос залежатиме від інвесторів. На думку Тафтая, якщо космічний туризм розвиватиметься з приватної ініціативи, то стане невигідно намагатися відправити когось за півмільйона доларів, якщо у США це коштуватує дешевше.
«Але однією з наших конкурентних переваг завжди була нижча вартість космічних технологій, ніж, скажімо, в США. Тому я впевнений, що ми знайдемо правильні технології, правильні методології, щоб запропонувати туристам конкурентоспроможні ціни», — впевнений голова космічного агентства.
Контекст. Нещодавно двоє мільярдерів — Річард Бренсон та Джефф Безос — відправилися в космос. Обидва бізнесмени мають власні компанії з ракетобудування.
Бренсон полетів у космос 11 липня. Політ тривав майже дві години та закінчився успішно. Корабель Unity-22 піднявся на висоту 80 км. Крім Бренсона на борту перебували два пілоти та три фахівці.
Конкурент британського мільярдера Джефф Безос злітав у космос 20 липня на кораблі New Shepard, який побудувала його компанія Blue Origin. Політ тривав 11 хвилин.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також