Facebook Pixel

У США змінили правила: Бренсона і Безоса можуть не визнати «справжніми» астронавтами

Джефф Безос і Річард Бренсон

Джефф Безос і Річард Бренсон

Федеральне авіаційне управління США (FAA) 20 липня змінило вимоги до претендентів на отримання знаків Commercial Astronaut Wings, повідомила BBC.

Щоб претендувати на звання комерційних астронавтів, мандрівники повинні пролетіти на висоті 50 миль (80 км) над поверхнею Землі, що виконали і Джефф Безос, і Річард Бренсон.

Крім того, потенційні астронавти повинні входити до складу льотного екіпажу і «продемонструвати дії під час польоту, які були необхідні для громадської безпеці або сприяли безпеці польотів людини у космос». Що саме вважається таким, в кожному випадку визначають офіційні особи FAA.

Telegram Logo

Раніше експерти неодноразово відзначали, що членам екіпажу «нічого робити» під час польоту на борту автоматичних суборбітальних транспортних засобів.

У заяві FAA йдеться, що нові зміни привели схему його програми WINGS «в більшу відповідність з його роллю з питань захисту суспільної безпеки під час комерційних космічних польотів». Умови програми не змінювалися з 2004 року.

Програма WINGS націлена на професійних пілотів різних категорій.

Офіційні знаки FAA

bezymyannyy251.png

У FAA підкреслили, що значки Commercial Astronaut Wings, які були помічені у Безоса і Бренсона після їхніх польотів, виготовленими ними самостійно.

Контекст. Засновник компанії Amazon і найбагатша людина в світі Джефф Безос 20 липня злітав в космос на кораблі New Shepard, який побудувала його компанія Blue Origin. Політ тривав 11 хвилин, ракета піднялася на висоту близько 105 км і перетнула так звану лінію Кармана, з якої, як вважають багато хто, формально починається космічний простір.

NASA, FAA і Повітряні сили США вважають лінією космосу 80 км.

Бренсон злетів раніше Безоса — 11 липня. Його VSS Unity піднявся на висоту 80,5 км.

Коментарі

Всі новини