Facebook Pixel

Ринок на $3 млрд: як політ Річарда Бренсона змінить космічний туризм

Річард Бренсон полетів у космос: деталі, критика і ринок космічного туризму. Фото: Virgin Galactic

Річард Бренсон полетів у космос: деталі, критика і ринок космічного туризму. Фото: Virgin Galactic

Британський мільярдер Річард Бренсон випередив СЕО Amazon Джефа Безоса та здійснив космічний політ на космічному кораблі своєї компанії Virgin Galactic. Корабль злетів 11 липня з космопорту Spaceport America в штаті Нью-Мексико. Політ тривав близько двох годин та закінчився успішно.

Після злету ракети-носія корабель Unity-22 від'єднався від базового корабля та самостійно піднявся на висоту 80 км — саме на цій позначці проходить умовна межа навколоземної орбіти. На борту крім Бренсона були двоє пілотів та ще три фахівці. Трансляцію польоту можна подивитися на сайті Virgin Galactic.

Як проходив політ Річарда Бренсона

Telegram Logo

Наприкінці червня компанія Бренсона отримала дозвіл на комерційні польоти від Управління цивільної авіації США (FAA). Корабель Unity SpaceShipTwo доставив двохфюзеляжний літак-носій White Knight Two, який Бренсон назвав на честь своєї матері — VMS Eve. Це перший політ ракетоплана з повним екіпажем.

На висоті від 13,7 тис. до 15,2 тис. метрів ракетоплан відокремився від літака-носія. Через вісім секунд після запалювання корабель подолав швидкість звуку, вимкнув двигун, за інерцією набрав висоту та досяг відстані близько 81 км.

На цій висоті пасажири змогли відчути стан невагомості, який тривав близько п'яти хвилин.

Кораблем управляли: досвідчений астронавт і пілот Фредерік Стеркоу (Сі-Джей) та пілотеса Келлі Латімер.

Боротьба за космічний туризм

За останні 20 років у космос відправилися всього семеро туристів; ці польоти забезпечили американська Space Adventures разом із російською MirCorp. Таким чином власники компаній доводять, що їхні кораблі безпечні. Це реклама майбутнього космічного туризму.

Безос і Бренсон конкурують на ринку космічного туризму. Безос збирався стати першим мільярдером та власником космічної компанії, який полетить у космос на своєму ж кораблі. Йдеться про корабель New Shepard, який побудувала компанія Blue Origin. Політ ще на початку червня запланували на 20 липня. Однак на початку липня Бренсон заявив, що планує політ на 11 липня.

Водночас компанія Blue Origin у своєму акаунті у Twitter виклала інфографіку-порівняння кораблів New Shepard і VSS Unity.

Порівняння кораблів компаній Virgin Galactic і Blue Origin. Фото: twitter / blue origin

Порівняння кораблів компаній Virgin Galactic і Blue Origin. Фото: twitter / blue origin

У компанії Безоса судно Бренсона назвали висотним літаком та зазначили, що політ на ньому насправді не можна вважати космічним: корабель не перетинає 100-кілометрову позначку, так звану лінію Картмана, яку вважають умовною межею між атмосферою землі та космосом. Однак FAA вважає, що межа з космосом проходить на відстані 80,4 км над рівнем моря.

У Blue Origin повідомили, що корабель New Shepard перетинає обидві зазначені межі. Однак Безос усе ж побажав Бренсону вдалого польоту.

Плани Virgin Galactiс на космічні польоти

Після заяви Бренсона про намір летіти в космос акції Virgin Galactiс 8 липня підскочили на 20% — із $43,8 до 52,6 на торгах Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE). За місяць вони зросли на 14%. Експерти очікують, що весь ринок космічного туризму до 2030 року сягне показника $3 млрд.

Бренсон обіцяє відправити в космос щонайменше 600 людей. Вартість польоту становить $200 тис. — 250 тис. У компанії Бренсона з'явилися навіть клієнти з України, серед яких мер Дніпра Борис Філатов.

Запустити регулярні космічні тури для заможних мандрівників Virgin Galactiс планує з 2022 року. Компанія також має намір згодом здійснювати рейси в космос щотижня.

Однак збільшення кількості польотів та охочих може зменшити вартість космічного туризму.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини