Facebook Pixel

Космічні гонки мільярдерів: Бренсон випередив Безоса

Ракетоплан Unity 22 під літаком-носієм. Фото: скріншот

Ракетоплан Unity 22 під літаком-носієм. Фото: скріншот

Ракетоплан Unity 22 компанії Virgin Galactic британського бізнесмена Річарда Бренсона здійснив перший випробувальний суборбітальний політ.

Спочатку старт був запланований 11 липня на 16:00 за київським часом, але через погодні умови його перенесли на 17:30 за київським часом.

У реальному часі все, що відбувається транслювалося в YouTube.

Telegram Logo

Ракетоплан Unity 22 підніметься в атмосферу на висоту близько 15-20 км за допомогою двухфюзеляжного літака-носія White Knight Two, який назвали VMS Eve (Virgin MotherShip Eve) — на честь матері Бренсона Єви. Потім Unity відчепиться від корабля і запустить свій ракетний двигун, який пропрацює 60 секунд.

Ракетоплан розженеться і підніметься на висоту 80-90 км. Там члени екіпажу кілька хвилин пробудуть в невагомості і зможуть розглянути частину Землі з висоти. Потім пілоти в ручному режимі проведуть гальмування рухомим хвостовим оперенням Unity і в режимі планера посадять корабель на злітно-посадкову смугу космопорту «Америка» в штаті Нью-Мексико.

bvnbtuxrufo67piumlgdd5vgjq.jpg

Це буде другий політ, коли крім двох пілотів на орбіту відправляться пасажири. Крім самого Бренсона, це головний астронавт-інструктор Virgin Galactic Бет Мозес, провідний інженер з експлуатації Колін Беннетт і віце-президент зі зв'язків з урядом Сіріша бандл.

Перший політ з пасажиром Virgin Galactic провела 22 лютого 2019 року. Тоді на борту був тільки один пасажир — Мозес.

Бренсон зробив суборбітальний політ в космос на дев'ять днів раніше засновника Amazon Джеффа Безоса (той планує злетіти 20 липня ). Аерокосмічна компанія останнього Blue Origin є конкурентом Virgin Galactic.

Політ Бренсона формально не можна назвати космічним, так як по найбільш поширеною теорії, нижня межа космосу проходить на висоті 100 км (це так звана лінія Кармана). Корабель Безоса New Shepard повинен піднятися вище неї.

Додатково. Компанія Blue Origin засновника Amazon Джеффа Безоса на аукціоні продала квиток на космічний корабель New Shepard за $28 млн. Ім'я покупця не повідомляється, він полетить у космос разом з Безос і його братом Марком.

Коментарі

Всі новини